Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN ÇİFTÇİ : ÖLÜM ALLAH`IN EMRİ, ALLAH`TAN GELEN BAŞ ÜSTÜNE

BAŞKAN ÇİFTÇİ : ÖLÜM ALLAH`IN EMRİ, ALLAH`TAN GELEN BAŞ ÜSTÜNE

Yaşanan silahlı saldırı sonrası konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise Ölüm Allah'ın emri, Allah'tan gelen baş üstüne dedi.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 23:38
BAŞKAN ÇİFTÇİ : ÖLÜM ALLAH`IN EMRİ, ALLAH`TAN GELEN BAŞ ÜSTÜNE

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye Siverek çıkışında silahlı saldırı düzenlendi.

 Ak Parti Milletvekili Adaylarıyla beraber Siverek'te bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin konvoyuna silahlı saldırı gerçekleştirildi. Başkan Çiftçi saldırıdan yara almadan kurtuldu. Uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda Çiftçi’nin koruma aracına 8 kurşun isabet ettiği belirtilirken, Başkan Çiftçi’nin aracına ise 2 kurşun isabet ettiği öğrenildi.

 Uğradığı silahlı saldırının ardından bir basın açıklaması yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi konuşmasında “ Rabbimin verdiği canı ancak Rabbim alır, Şanlıurfa’ya hizmet etme aşkımız hiç bitmeyecektir” dedi.

 "ÖLÜM ALLAHIN EMRİ,ALLAH'TAN GELEN BAŞ ÜSTÜNE"

  Yaşanan silahlı saldırı sonrası konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise Ölüm Allah'ın emri, Allah'tan gelen baş üstüne dedi.

  Seçim çalışmaları ve Siverek'te yaşanan su sorunlarını çözmek için bölgede bulunduğunu belirten Başkan Çiftçi, Yıllardır Siverek'te su sorunu var biz oraya meclis üyelerimizle beraber gittik fakat akşam dönüşte bu saldırıya maruz kaldık. Hamd olsun birşeyimiz yok. Bizi hiç kimse yıldıramaz kimse ganyana gelmesin Şanlıurfa huzur kentidir diyerek" halkı sağ duyuya davet etti.

  Yapılan açıklamaların ardından Başkan Çiftçiyi görmek isteyenler sloganlar atarak başkanı görmek istiyoruz dedi. Bu sloganlar üzerine Başkan Çiftçi, Halkın yanına giderek kendisine birşey olmadığını belirterek sağ duyuya tekrar davet etti. Belediye binası önünde gerçekleşene basın toplantısına Eski Bakan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu ve Milletvekili Adayları katıldı.

 Basın toplantısında konuşan Vali Küçük de açıklamasında: Yaşanan saldırının terör saldırısı olduğuna dikkat çekerek, olayın ardından Siverek ve çevresinde operasyonların başladığını belirtti. Küçük ayrıca “Yapılan saldırı Şanlıurfa’ya yönelik bir saldırıdır, özgürlüğümüze ve demokrasimize yapılan bir saldırıdır ancak asla bizleri yıldıramayacaktır” dedi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star