Ana Sayfa Kültür/Sanat Başkan Çiftçi’den, Ebru Sanatı İcrası

Başkan Çiftçi’den, Ebru Sanatı İcrası

Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Kültür Merkezindeki kursları ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2011 Perşembe 18:16
Başkan Çiftçi’den, Ebru Sanatı İcrası
Karaköprü Belediyesi Kültür-Sosyal işleri müdürlüğü tarafından bayanlara, gençlere ve çocuklara yönelik açılan çeşitli dallardaki (dikiş-nakış, okuma-yazma, el sanatları, resim, müzik, kuaförlük, Bilgisayar ve halk oyunları) kurslar özelikle kadınlara ve gençlerin istihdamına ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi ve Başkan Yardımcısı Hasan Erik ile birlikte Kültür Merkezindeki kursları ziyaret ederek Usta öğreticilerden bilgi aldıktan sonra kursiyerler ile yakından ilgilenerek, tek tek onlarla görüşüp bir süre sohbet etti. Başkan Çiftçi, Okuma-Yazma kursundaki bayanların okuma azmini ve kurslara oldukça yoğun ilgi gösterdiğini görünce oldukça sevindi. Bir süre Ebru Sanatının yapıldığı Atölyeye geçen Başkan Çiftçi, Ebru sanatının püf noktalarını öğrendikten sonra kendiside bir süre ebru yaptı.

Gençlerin ve çocukların sokaklardaki her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutularak, onların bireysel gelişimi ve topluma yararlı olacak şekilde her türlü eğitimin Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezindeki kurslarda mevcut olduğu belirtildi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık