Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN ENERJİ SORUNU İÇİN AÇIKLAMA

BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN ENERJİ SORUNU İÇİN AÇIKLAMA

Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa genelinde yaşanan enerji kesintilerine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 10:26
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN ENERJİ SORUNU İÇİN AÇIKLAMA

Büyükşehir Belediyesi 2016 yılının ilk Meclis  oturumunu açan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Açılış konuşmasında Şanlıurfa genelinde yaşanan enerji kesintilerine dikkat çekti.

 

 Konuşmasının başında Şanlıurfa'nın genel ekonomisinin işleyişine değinen Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa geniş coğrafik alana sahip, tarım açısından verimli topraklara sahip Şanlıurfa'mız yüz ölçümü bakımından Türkiye'nin önemli kentlerinden birisidir. Milli servet olarak devletimizin ekonomisinden gelen paralarla kurulmuş olan sulama tesisleri, barajlar, tüneller ve diğer faaliyetler gerçekten bölgemize önemli değerler kazandırıyor. Bu değerlerin tarıma yansıması coğrafyamızın konumu bakımından Sulama kuyularıyla gerek tarım gerekse içme suyu kullanılmaktadır" dedi.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ, YÜCE MECLİSTEN DEDAŞ'A ÇAĞRIDA BULUNDU

 

Yapılan tesisler ve su kuyularını kullanan Çiftçiler ve kırsalda yaşayan vatandaşların enerji kesintileri konusunda sorun yaşadıklarını vurgulayan Başkan Çiftçi, Büyükşehir Meclis Toplantısından DEDAŞ yetkililerine çağrıda bulunarak, " Kullanılan enerji noktasında vatandaşlarımız gerekli taksitlendirmeleri ve de gerekli yükümlülükleri yerine getirmişleridir. Enerji konusunda DEDAŞ'a net bir şekilde mesaj göndermek istiyorum. Elektrik kesintileriyle ilgili yaşanan sorunlar bölge vatandaşlarımız tarafından bazı huzursuzluklar çıkartıyor. Bu konunun doğru bir şekilde takvime bağlanması, doğru bir şekilde çözüm çalışmalarının başlamasını ve orada yaşayan halkımızın ödemelerini doğru ve düzenli bir şekilde ekonomisi sarsılmadan yapılması gerekmektedir. Büyükşehir Belediye Meclisi olarak elektrikle ilgili yapılan çalışmaların doğru olmasını belirtmek istiyorum. Bu konuda yetkilileri net bir şekilde göreve davet etmek istiyorum" dedi.

 

BİZ KAMU GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANMIYORUZ

 

Büyükşehir Belediyesi olarak tahsilatta sorun yaşandığı zaman su kesme noktasında kamu görevini kötüye kullanmadıklarının altını çizen Başkan Çiftçi, "Büyükşehir Belediyesi olarak su verme tahsilatlarında bazı sorunlar yaşıyoruz. Fakat bir yerin su kesme noktasında kamu görevimizi kötüye kullanmıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Hukukun icra yolları ve tahsilat sistem bellidir. Bu tür enerji kesintileriyle milletimizin karanlıkta kalmasına gönlümüz el vermiyor. Bu konuda yetkilileri tamamıyla göreve davet ediyorum" şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık