Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN DEMİRKOL VATANDAŞLARI BİSİKLET YARIŞINA DAVET ETTİ

BAŞKAN DEMİRKOL VATANDAŞLARI BİSİKLET YARIŞINA DAVET ETTİ

Haliliye Belediyesi, İstanbul’dan ‘Kültürlerin Kardeşliğine Pedal Çeviriyoruz’ sloganı ile yola çıkan dağ bisikleti yarışçılarını Şanlıurfa’da ağırlıyor.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2014 Pazar 15:48
BAŞKAN DEMİRKOL VATANDAŞLARI BİSİKLET YARIŞINA DAVET ETTİ

Çekmeköy Belediyesi ile yapılan işbirliği ile Şanlıurfa’da pedal çevirecek olan bisikletçiler, yarın yol alacakları parkur öncesinde Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ile kahvaltıda buluştu. Demirkol bisikletçilerle buluşmasının ardından yaptığı konuşmada,  İstanbul’dan Şanlıurfa’ya uzanan organizasyona tüm Şanlıurfalıları davet etti.

07 Eylül 2014 tarihinde sabah saat 09:00’da gerçekleşecek olan “Çekmeköy Geleneksel Dağ Bisikleti Yarışları” Şanlıurfa etabı için kente 85 kişilik dağ bisikleti yarışçısı geldi. Haliliye Belediyesi’nin ağırladığı sporcular Şanlıurfa’da güne BalıklıgölYerleşkesi’nde gerçekleştirilen sabah kahvaltısı ile başladı.  Yarışma ekibi ile kente gelen Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Şahmettin Yüksel, Eyüp Yıldırım, Fatih Sırmacı ile belediye meclis üyeleri, BalıklıgölYerleşkesi’nde Haliliye Belediye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Kızılelma ile kahvaltıda buluştu.

Şanlıurfa’da olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, “Kültürlerin kardeşliğine pedal çeviriyoruz” sloganıyla yarın geleneksel bisiklet yarışının yapılacağını söyledi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ise Çekmeköy Belediyesi’ni kentte ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Çekmeköy Belediyesi ile biz şimdi dost olduk, ilerde de çocuklarımız dost olacak. Kendilerini Şanlıurfa’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Başkan Demirkol, kahvaltı programının ardından Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri ile Balıklıgöl’ü ve kentin tarihi çarşılarını gezip Şanlıurfa tarihiyle ilgili konuklarına bilgiler verdi. Kent turu sırasında esnaf ile de selamlaşan Başkan Fevzi Demirkol, burada da Dağ Bisikleti Yarışları Şanlıurfa Etabı’na davetlerde bulundu.

- GÖBEKLİTEPE’DE BİSİKLET SÜRDÜLER

Başkan Fevzi Demirkol ve Çekmeköy Belediyesi’nden gelen misafirler, daha sonra Göbeklitepe’yi ziyaret etti. Ziyaretin ardından gruptaki 6 bisikletçi, kazı alanının yakınında bisiklet sürdü.Göbeklitepe’de ilk defa yapılan bisiklet turunun ardından, konuklar Harran  veEyyüp Peygamber Makamı ile turlarına devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star