Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN DEMİRKOL’DAN, SURİYELİLERE İÇME SUYU JESTİ

BAŞKAN DEMİRKOL’DAN, SURİYELİLERE İÇME SUYU JESTİ

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, İŞID’in saldırıları nedeniyle Suriye’nin Halep kentine bağlı Kobani ilçesinden Suruç’a gelen Suriyeliler ile görüştü.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2014 Pazar 04:52
BAŞKAN DEMİRKOL’DAN, SURİYELİLERE İÇME SUYU JESTİ

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve beraberindeki heyet ile Suruç’a geldi. Heyet, Kobani’deki IŞİD tehdidi nedeniyle ilçeye gelen ve yetkililer tarafından Aligör Yatılı Bölge Okulu’na yerleştirilen Suriyelilerle görüştü.

Başkan Fevzi Demirkol, Suriyeli sığınmacılarla görüşüp sorunlarını dinledi. Suriyelilere Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceğini söyleyen Başkan Demirkol, Haliliye Belediyesi olarak da yanlarında olduklarını ifade etti.

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait bir sulama tankı ise Suriyelilerin içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla dün geceden beri Aligör Yatılı Bölge Okulu bahçesinde hizmet veriyor. Tanktan içme suyu ihtiyaçlarını karşılayan Suriyeliler, görüştükleri Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık