Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCİ BEDİÜZZAMAN MEVLİDİ VE KADİR GECESİNİ KUTLADI

BAŞKAN EKİNCİ BEDİÜZZAMAN MEVLİDİ VE KADİR GECESİNİ KUTLADI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, hem bu gece yapılacak olan Bediüzzaman Mevlidi ve hem de yarın akşam idrak edeceğimiz Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 22 Temmuz 2014 Salı 19:37
BAŞKAN EKİNCİ BEDİÜZZAMAN MEVLİDİ VE KADİR GECESİNİ KUTLADI

Bediüzzaman Mevlidi ve Kadir Gecesi nedeniyle yayınladığı mesajında, Gazze ve Filistin’de yaşanan katliam sonrası hayatını kaybeden Müslümanlar için dua da isteyen Başkan Ekinci ‘’ Hiçbir insanın kabul edemeyeceği olayların yaşanıyor. Ve hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimiz için dua yapmaktan başka elimizden bişey gelmiyor’’ dedi

Başkan Ekinci açıklamasında şu ifadelere yer verdi, ‘’Asrın müceddidi olan Bediiüzzaman Hazretlerinin anısına düzenlenen gecede rabbim inşallah yapılacak olan duaları kabul eder.  Ayrıca yarın gece idrak edeceğimiz Mübarek Kadir Gecesi vesilesi ile 1000 aydan daha hayırlı olan bu Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Ayrıca bu gece yapılacak olan dualarda zulüm altında inim inim inleyen Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile kılsın inşallah. Gerek Eyyübiye’de gerek Şanlıurfa’da ve gerek bütün dünyada yaşayan Müslümanların Kadir Gecesini tebrik ediyorum Ayrıca Gazze’de ve Filistinde yaşananan olaylar hakikaten bizleri derinden üzmektedir ve orada yaşanan olaylar insanların kabul edeceği tarza değildir. Orada orantısız güç kullananlar karşısında ekonomik güç kullanmak gerekebilir. Biz Müslümanlar olarak ekonomik açıdan onları desteklememeliyiz.  Bu anlamda da Şanlıurfa’da görev yapan basın mensuplarına vermiş olduğumuz iftar yemeğinde masalarda bulunan İsrail ürünlerini masadan kaldırılmasını talep ettik ve o şekilde bir boykot uyguladık ve bu uygulamamızda basın mensubu arkadaşlarımız tarafından da o0lumlu olarak karşıladı ve onlarda masalardan kaldırdı.

Bu vesileyle hiç kimse masalarında ve normal hayatında İsrail mallarını kullanmamalı.  Aksi takdirde kullandıkları zaman onları ekonomik olarak güçlendirmiş olacağız bu ekonomik gücün Müslümanlara karşı olarak silaha dönüşmesi bombalara dönüşerek Müslümanların üzerinde yağması demektir.

Yine buradan bu duyarlılığı gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz bizlere de özelikle sanal medyada çok büyük destekler geldi ve vatandaşlardan da tebrikler geldi ayrıca bu boykot yapılmadan önce bizlere çağrıda bulunan herkese teşekkür ederim.’’ Şeklinde konuştu

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star