Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCİ, ‘’BEREKET YAŞLILARLA BERABERDİR‘’

BAŞKAN EKİNCİ, ‘’BEREKET YAŞLILARLA BERABERDİR‘’

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Türkiye Emekliler Derneği Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Başkan Ekinci burada, emeklilere hitaben yaptığı konuşmasında, yaşlıların hayatlarındaki önemine değinerek, ‘’Eğer bereket yaşlılarla beraberse belediye buradaki insanlarla beraberdir.’’ Dedi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2014 Salı 05:17
BAŞKAN EKİNCİ, ‘’BEREKET YAŞLILARLA BERABERDİR‘’

Türkiye Emekliler Derneği Şanlıurfa Şubesi tarafından Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Emekliler toplantına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Türkiye Emekliler Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet karagöz, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, Şanlıurfa büyükşehir Beledesi Çevre Koruma Daire Başkanı Mustafa Kaytan ve 500’e yakın çeşitli kamu kurumlardan emekli vatandaşlar katıldı.

Eyyübiye Belediye Başkanı gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmasında, ‘’Biz seçim öncesinde sizleri ziyaret ettiğimizde sosyal belediyecilik konusunda öncelikle dezavantajlı gruplara yapılması gerekenler var. Gençlerimiz için, Çocuklarımız, yaşlılarımız ve emeklilerimiz için nelerin yapılması konusunda gerekenleri ifade etmiştik. Sizlerin desteği ve duası ile bu emanet bizlere hediye edildi. Dolayısıyla seçim öncesinde inançlı bir insan olarak neler söylediysek, yerine getirmek zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz. Seçimde neyi söylemek istedikse onu yerine getireceğiz. Toplumumuzun büyük bir kısmı bizler için çok önemlidir. Ama ben biliyorum ki, bereket yaşlılarla beraberdir. Emekliler, haliyle onlara yaşlı derken bizden daha büyük olduklarını ifade etmek istiyorum. Eğer bereket yaşlılarla beraberse belediye buradaki insanlarla beraberdir. Buradaki insanlara hizmette bizim hizmetlerin bereketlenmesi adına da bir vesile olur. ‘’Bizlere verdiğiniz destekten dolayı sizlere şükranlarımızı sunuyoruz. Vermiş olduğunuz emanet için sizlere teşekkür ediyorum. Bu teşekkürü bütün belediye başkanlığımızın adına yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Karaköprü Belediye Başkanımız ve Haliliye Belediye Başkanımız adına da bunu kabul ediniz. Artık iş yapma zamanı, işe koyulma zamanı. Herkes Eyyübiyelidir bunu hep ifade ediyoruz. Sosyal belediyecilik diyoruz.  Emeklilerin taleplerini dernek başkanımızın ifade ettiler. Bu talepleriniz Eyyübiye Belediyesi olarak yapılacağından söz veriyoruz. Yaşlılarımız, emeklilerimiz her konuda yardımcı olacağız. Çünkü sizler, biz daha öğrenciyken bizlere hizmet ettiniz. Bizlere sağlıklı hizmet alma adına çok büyük uğraşlar verdiniz. Kiminiz resmi kurumda, kiminiz sosyal proje geliştiren bir kurumda, kiminiz valilikte kiminiz belediyede, kiminiz de sivil toplum örgütünde bu memleket için hizmet ettiniz. Sizlere borcumuzu ödeme zamanı geldi, bizlerde sizlere olan borcumuzu eksiksiz bir şekilde ödeyeceğiz.’ İfadelerini kullandı.

Başkan Ekinci konuşmasından sonra vatandaşlarla tokalaşıp sorunları dinledi. Düzenlenen toplantıda emeği geçenlere birer plaket takdim edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık