Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCi, ENGELLi ÇİFTİN NİKÂHINI KIYDI

BAŞKAN EKİNCi, ENGELLi ÇİFTİN NİKÂHINI KIYDI

Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye belediyesi nikâh salonunun açılışında engelli çiftin nikahını kıydı.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2014 Cuma 10:27
BAŞKAN EKİNCi, ENGELLi ÇİFTİN NİKÂHINI KIYDI

Belediye başkan yardımcısı Necmeddin Sağlam ile belediye meclis üyelerinin de eşlik ettiği başkan ekinci nikâhta duygulu anlar yaşadı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan seçimlerle birlikte kurulan Eyyübiye Belediyesi kendilerine tahsis edilen SGK İl Binası 2. katında kıymış oldukları resmi nikâhları Halilülrahman Eğitim ve Dayanışma Vakfı Dini Nikâh Salonunu olarak kullanılan alanın Eyyübiye belediyesi nikâh salonu olarak değiştirilmesiyle birlikte artık burada kıyacak.

Balıklıgöl platosunda bulunan ve daha önceleri dini nikâh salonu olarak kullanılan salon çeşitli tadilatlardan geçirilerek Eyyübiye Belediyesi nikâh salonu olarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Yeni kazandırılan Eyyübiye Belediyesi nikâh salonunun açılışından sonra Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci tarafından Abdulrahim Demir ve Hatice Çakmaz adlı engelli bir çiftin nikâhı kıyıldı. Belediye başkanı Mehmet Ekinci’nin nikâhını kıydığı çiftin şahitliklerini de belediye meclis üyeleri Mustafa korkmaz ve Mehmet ali mizan yaptı.

Nikâhta engelli çiftle birlikte duygusal anlar yaşayan belediye başkanı Mehmet Ekinci çifte bir de belediye olarak hediye takdim etti. Başkan Ekinci, burada yapmış olduğu konuşmada ‘’Bugün bizim buradaki heyecanımızın amacı ilk nikâhımızdır. Bu nikâh salonu benim açımdan büyük bir önemi var. 05 Aralık 1996’da dini nikâhımı da burada kıymıştım. O günden bu güne ilk kez tekrar buraya geliyoruz. Bu tesadüften daha çok tevafuk oldu. Benim içinde buranın ayrı bir önemi vardır. Eyyübiye Belediyesi’nin ilk kıyacağımız nikâh salonu burasıdır. Yine bu nikâhın bir önemi benim açımdan engelli kardeşlerimizin ilk nikâhını kıymak benim açımdan ayrı bir önemi vardır. İnşallah rabbim tamamına erdirir. ‘’ dedi.

EKİNCİ: SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK OLACAĞIZ

Nikâhtan sonra çifte eyyübiye belediyesi ahşap oymacılılığı atölyesinde yapılan el emeği beşik hediye eden başkan ekinci sosyal belediyecilik vurgusunda bulundu. Başkan Ekinci, konuşmasının devamında ‘’Başbakanımız 10 Ağustos’un Cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi öncellikle aile cüzdanını en iyi koruyacak olan hanım efendi olacaktır. Burada nikâhını kıydığımız çiftlerimize çeşitli hediyelerimiz olacaktır. Belediye olarak sosyal belediyecilik örneğini de vermeye çalışıyoruz. Bu anlamda da ahşap oymacılığından usta olan kardeşimizi yanımıza aldık. Yanına da kalfalarını aldık, eski Urfa evi kiraladık. Ve eski Urfa evinde de artık ahşap çalışmalar yapacaklardır. İşte bu çiftlerimize hediye edeceğimiz bu ahşap’tan yapılan beşikte Eyyübiye Belediyemizin logosu var. Beşiğin içinde Balıklıgöl ve beşiğin diğer tarafında ise üç tane gül var. Sayın Başkanımız 10 Ağustos’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor ki üç çocuk işte bu çok gülde, üç çocuk anlamına geldiğini ifade ediyor.’’ Dedi. Başkan Ekinci daha sonra Nikâhını kıydığı çift ile beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık