Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCİ, KİRVE OLDU

BAŞKAN EKİNCİ, KİRVE OLDU

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Korak Ailesinin sünnet töreninde kirvelik yaptı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2014 Pazartesi 09:36
BAŞKAN EKİNCİ, KİRVE OLDU

İş Adamı Hacı Cuma Korak’ın torunları Cuma, Hakan Can ve Mehmet Korak’ın sünnet töreni Haliliye Köyünde yapıldı.

Törene Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Şanlıurfa Eski Milletvekili Vedat Melik, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcıları Necmeddin Sağlam, Mehmet Elgün, Aziz Aslan, Eyyübiye Belediye Meclis Üyeleri, Kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Hacı Cuma Korak ve Hacı Mehmet Korak’ın Torunları Cuma, Hakan Can ve Mehmet Korak ismindeki çocukların erkekliğe ilk adımlarının attıkları bu mutlu günde Kirveliği ise Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci yaptı.

Düzenlenen sünnet töreninden sonra bir açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘’Korak ailesinin bu mutlu gününde yanlarında olduğumuzdan dolayı mutluyuz. Kirvelik gelenek ve göreneklerimizde olan bir adettir. Sünnet, İslâmiyet’imizin de bir vecibesidir. Kirvelik insanlık arasında bir bağlılık, karşılıklı olarak iyi günlerini paylaşan ve kötü günlerinde birbirlerinin yanında olmaktır. Bizler zaten hep birdik, beraberdik, yakın akrabaydık, dosttuk bu vesile ile bunu perçinlemiş olduk. İnşallah sünnet olan yeğenlerimizin Mürvetlerini de iyi bir şekilde görürüz. İki tarafa da hayırlı ve uğurlu olsun temennisinde bulunuyorum.’’ Dedi.

 

Korak Ailesi Reisi Cuma Korak ise ‘’Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan bütün misafirlerimize teşekkür ederken inşallah böyle güzel günlerde hep beraber oluruz.’’ Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık