Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Başkan Ekinci; 'Tüm halkımızı düzenlediğimiz kurslara bekliyoruz'‏

Başkan Ekinci; 'Tüm halkımızı düzenlediğimiz kurslara bekliyoruz'‏

Kurulduğu ilk günden itibaren sosyal belediyecilik adına sosyal ve kişisel gelişim ile insan odaklı projeleriyle öne çıkan Eyyübiye Belediyesi, her yaştan vatandaşın beceri ve yeteneklerini geliştirmesine olanak sağlayacak yeni bir projeyle vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla, Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından vatandaşların sosyal ve kültürel etkinliklere katılımını artırmak amacıyla ücretsiz kurslar başlatıldı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2014 Salı 08:57
Başkan Ekinci; 'Tüm halkımızı düzenlediğimiz kurslara bekliyoruz'‏

Vatandaşların gün içerisinde boş vakitlerini değerlendirme adına belediyenin ücretsiz olarak açtığı eğitim kurslarında; Türk Sanat Musikisi, Türk Halk Müziği, Çocuk Korosu, Tasavvuf Korosu, Ney, Gitar, Keman,  Bağlama, Hüsnü Hat, Ebru, Resim, Maket Uçak, Halk Oyunları, Tiyatro, Üç Boyutlu Şekillendirme, Okuma Yazma Kursu, Satranç gibi temel İngilizce kurs kayıtları için başvurular alınmaya başlandı.

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ‘Yeteneğini Keşfet’ sloganıyla açılan eğitim kurslarına, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Atik Sahil “ücretsiz eğitim kurslarımız için başvuruları almaya başladık. Eyyübiye Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik kapsamında yaptığımız bu çalışma ile değerlerimize sahip çıkmayı ve onları yaşatmayı umut ediyoruz” dedi.

Belediyenin başlattığı eğitim kurslarıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan, Eyyübiye Başkanı Mehmet Ekinci; “ilk günden itibaren insan odaklı çalışmalarımız devam ediyor.  Sosyal ve kültürel açıdan kalkınmışlığı geliştirebilmek için değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Kültürel değerlerimizin yoğun olduğu bir bölgede bulunmamız bu değerleri yaşatmamız anlamında biz yerel yöneticilere de farklı bir misyon kazandırmaktadır. Biz de bu misyon doğrultusunda belediyecilik çalışmalarımızın temelinde insan odaklı çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bu güne kadar yaptığımız bu çalışmalar ile de kamuoyundan bu manada takdir topladık. Kültür müdürlüğümüzün yaptığı bu çalışmayla da bu değerlerimize sahip çıkma noktasında adım atmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın da,  başlattığımız eğitim kurslarına olan teveccühleri ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir” dedi.

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan eğitim kurslarına başvurmak isteyen vatandaşların Eyyübiye İlçesinde bulunan Reji Kilisesi, yani diğer adı Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezi’nde gitmeleri gerekiyor. Reji Kilisesi’nin açık adresi ise, şöyle; Kurtuluş Mahallesi 1017 sokak no:10 Eyyübiye. Başvurusu son tarihi ise, Son gün 1 Ocak 2015 olarak belirlendi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık