Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCİ’DEN REGAİP KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN EKİNCİ’DEN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Regaip Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 05:59
BAŞKAN EKİNCİ’DEN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Regaip Kandili dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında üç ayların müjdecisi Regaip Kandilli'nin tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini dilediğini belirterek, İslam aleminin kandilini kutladı.

Mağfiret, rahmet ve bereket mevsimi olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan aylarının müjdecisi olan ve Recep ayının ilk Perşembe gecesinde idrak edilen Regaip Kandilinin büyük zorluklar altında yaşayan ve zulme uğratılmış İslam Aleminin huzura kavuşması için vesile olmasını temenni ettiğini bildiren Başkan Ekinci, bölgemizde de yaşanan acıların son bulmasına ve kardeşlik ikliminin gelişmesine katkı sağlamasını dilediğini kaydetti.

Başkan Ekinci mesajında şunları dile getirdi; "Kandil münasebetiyle herkes dünya üzerinde savaşların, zulümlerin sona erdirilmesi onun yerine barışın huzurun tesis edilmesi için Yüce Yaradana dua etmeli. Kendi hayat muhasebesini yaparak, yaratana daha iyi nasıl kulluk edebilirim şeklinde düşünmeli.

Başta Suriye olmak üzere tüm dünyada yaşayan Müslümanların yaşadığı zulümlerin sona erdirilmesi için en azından dualarla da olsa herkes dualarıyla destek vermeli. Manevi iklimin her zamankinden daha yoğun olarak yaşandığı bu aylarda kardeşlik, dayanışma, barış, huzurun hakim olması düşünceleriyle tüm İslam aleminin mübarek Regaip Kandilini kutluyorum, hayırlara vesile olmasını diliyorum."dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık