Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCİ’DEN SAHUR OPERASYONU

BAŞKAN EKİNCİ’DEN SAHUR OPERASYONU

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, vatandaşların sorunlarını yerinde incelemek üzere sahur vakti vatandaşlarla bir araya geldi. Ramazan Ayı dolayısıyla dün gece sahur vakti Batıkent Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Ekinci, burada yoğun ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2014 Pazar 14:04
BAŞKAN EKİNCİ’DEN SAHUR OPERASYONU

TOKİ olarak bilinen Batıkent Mahallesinde sahur vakti bir dizi incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, burada yediden yetmişe herkes tarafından yoğun ilgi karşılandı. Gecenin bir yarısı ekibiyle birlikte sorunları yerinde inceleyen ve vatandaşlardan gelen talepleri birinci ağızdan dinleyen Başkan Ekinci, hizmeti vatandaşların ayağına götürüyor.

Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesiyle Şanlıurfa’da sıcaklıklarında artması vatandaşları sokaklara döküyor. Park ve bahçelerde serinlemeye çalışan ailelerin dün gece bir konuğu vardı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin dün geceki durağı TOKİ bölgesi oldu.

Başkan Yardımcıları Necmeddin Sağlam, Mehmet Elgün, Aziz Aslan, Giray Küçük, Belediye meclis üyeleri Bilal Tekatlı, Ali Rıza Şenbahar ve bazı birim amirleri ile birlikte sahur vakti vatandaşların ayağına giden başkan Ekinci, mahallede eksik olan elektrik, su, sağlık, çocuklar ve gençler için oyun oynanabilecek sosyal tesisler gibi birçok eksiklikleri yerinde gördü. Başkan Ekinci’ye mahalle muhtarı Halil Kaya ve mahalle temsilcileri de eşlik etti.

Başkan Ekinci çocuklarla yakından ilgilendi.

Parkta oyun oynayan çocuklarla yakından ilgilenen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, burada çocuklarla hem top oynadı, hem de salıncağa binen küçük çocukları kendi elleriyle salladı. Parkta çay molası veren bazı ailelerin misafiri olan Başkan Ekinci onlarla birlikte çay içip sohbet etti.

Sahur vaktini Batıkent Mahallesinde geçiren Başkan Ekinci, burada bir açıklama yaparak; “Sahadayız, bu akşam da Batıkent Mahallesindeyiz. Muhtarımız ve mahalle temsilcilerimiz ve belediyeden yetkili arkadaşlarla şuan da buraları dolaşıyoruz. İnsanlarımızın taleplerini birinci ağızdan dinliyoruz. Burada aydınlatma ile ilgili konular var, bunu da daha önce TEDAŞ’la görüşmüştük. Yine sağlık merkezinin 24 saat açık kalması konusunda talepler var, bununla ilgili de birimlerle görüştük. Kısa süre içerisinde değişiklik yapılacağını sağlık yetkilileri arkadaşlar söylediler. Yönetmelik çıkar çıkmaz, sağlık problemi de inşallah çözülecek. Yine gençlerimizin halı saha, basketbol sahası ve havuzla ilgili talepleri var. Şuan da mevcut sahalarda var. Akabinde yüzme havuzu ile ilgili çalışmalar var. İnşallah önümüzdeki günlerde de temel atmada olacak. Doğalgaz ile ilgili talepler de var, doğalgaz daha önce yatırım programına alınmış fakat, karayolları müsaade etmeyince yatırım programından çıkarılmış, biz doğalgaz yetkilileri ile görüştük. Bu yıl yatırım programına dahil edilecek ama bu yıl değil önümüzdeki yıl inşallah buranında doğalgaz sorunu çözülmüş olacaktır.” Dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star