Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCİ,TDİOSB'DE İNCELEMERDE BULUNDU

BAŞKAN EKİNCİ,TDİOSB'DE İNCELEMERDE BULUNDU

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yapımı devam eden ve Eyyübiye sınırları içerisinde bulunan Tarıma Dayalı İhtisas, Organize Sanayi Besi Bölgesi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2014 Perşembe 08:12
BAŞKAN EKİNCİ,TDİOSB'DE İNCELEMERDE BULUNDU

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Yardımcısı Necmeddin Sağlam ile birlikte saha çalışmalarına devam ediyor.Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Besi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çıldır’la da görüşen Başkan Ekinci burada kendileriyle görüş alışverişinde bulundu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,  ziyaret ettiği Tarıma dayalı ihtisas ve OBB’’de bir açıklama yaparak, “Çalışmaları yerinde inceliyoruz, hepimizin bildiği gibi tarıma dayalı ihtisas ve OBB’de 8,500 dekarlık bir alanda kurulmuş, yaklaşık 530 işletme ve 106 bin büyükbaşın besi altına alınacağı bir yerdir. İlimiz açısında çok önemli bir proje, hatta ilçemiz açısından çok daha ciddi bir projedir. Malumunuz ilçemizde, ilçemiz sınırları içersinde bulunan mağaralarda hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bu hem çevre sağlığı açısından risk oluşturmakta, hem maliyet açısından bizim orada bu işler uğraşan çiftçilerimizin girişimin maliyetini artırmaktadır. Kontrol altına alınması noktasında sıkıntılar var biliyorsunuz. Bunlar dikkate alınarak yaklaşık 10 yıl devam eden bir çalışma ve son bir yıldır da 1’inci etap, 2’inci etap alt yapı ihaleleri yapıldı. Şuanda 2’inci etabın bulunduğu yerdeyiz. Çok hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kısa bir süre içersinde neticelenir. Önümüzdeki Pazartesi günüde ahırlarla ilgili de inşaatlar başlanacak. Oradaki ahırlarında sayısı artıkça mağaralarda ki, hayvancılığı buraya aktaracağız. Besi OBB yönetim kurulu başkanımız ve onun ekibi ile beraber buraya aktardıktan sonra mağaraları da ilimiz açısından turizm değeri oluşturan mağaraları da insanlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Burada şunu da ifade etmek gerekirse, bu proje hepimizin projesi gerek büyükşehir, gerek diğer ilçeler Şanlıurfa’nın Medar-ı iftiharı olabilecek bir projedir. Böyle bir projeye siyasetçisiyle,  kamu görevlisi ile vatandaşıyla herkesin buna sahip çıkması gerekiyor. Bu anlamda da Eyyübiye Belediyesi olarak ve ben daha önce de bu proje ile ilgilenen birisi olarak elimden gelen desteği sağlayacağım.’’ Dedi.

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Besi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çıldır ise, " Burada ki hayvancılığın geliştirilmesi için elinden gelen imkânlarını esirgeyen yetkililere teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık