Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EKİNCİ’Yİ DUYGULANDIRAN BULUŞMA

BAŞKAN EKİNCİ’Yİ DUYGULANDIRAN BULUŞMA

1. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışına katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkanı olmadan önce İl Koordinatörü olduğu TKDK Kurumunun standını gezerken eski mesai arkadaşları ile karşılaşınca duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2014 Cumartesi 11:51
BAŞKAN EKİNCİ’Yİ DUYGULANDIRAN BULUŞMA

Önceki gün 11 Nisan Stadı eski yerinde açılışı gerçekleşen 1. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Vali Şanlıurfa Vali Yardımcısı Soner Zeybek, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu, Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ali Rıza Öztürkmen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta kurdele kesen Başkan Ekinci daha sonra fuar alanı içerisinde stantları gezdi. Başkan Ekinci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu standına geldiği zaman eski mesai arkadaşlarını görünce hem Başkan Ekinci hem de stantta bulunan kurum çalışanları birlikte duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Başkan Ekinci, ziyaret sırasında duygularını şu sözlerle ifade etti.

“ Bugün burada Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu standını ziyaret ettik biz bu kurumda il koordinatörü iken yapılacak olan bu fuar için yer tespitinden bulunurken merkezi bir yer olmasını seçmeyi arzu ettik ve akabinde belediye başkanı olmak için bu kurumumuzdan istifa ettik ve halkımızın desteği ile Belediye başkanı olduk bizim gözbebeğimiz olan TKDK standını es geçmeyerek ziyaret ederek hem arkadaşlarımızı görmüş olduk hemde TKDK ‘daki eski idarecilik sistemi üzerinde arkadaşlarla birlikte bir fikir alışverişinde bulunduk” Diyen Başkan Ekinci sözlerini şu şekilde devam etti.

 

“Bu kurumda çalışan arkadaşlarla birlikte yıllarca çalıştık ve bu çalışan arkadaşlarımızı sadece projeleri takip eden yâda bu projeleri hayata geçiren insanlar olarak değil de analitik anlamda da iş yapabilen insanlar olarak görmek gerekir bu anlamda bugün burada kendilerini ziyaret ederek hem hasret giderdik hem de yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi alarak başarılı olmaları dileklerinde bulunduk dedi.

Fuarda TKDK standını gezen Başkan Ekinci’nin ziyaretini değerlendiren TKDK İl Koordinatörlüğünde birim sorumlusu olan Ayten Uysal duygularını şu sözlerle ifade etti.

 

“Daha önce il koordinatörümüz olan ve daha sonra ise Eyyübiye Belediye Başkanımız olan Sayın Ekinci ile beraber çalışmaktan her zaman mutluluk duyduk. Kendisi her zaman bizlere bir abi, baba ve bir kardeş olarak tüm çalışanlarına sahip çıktı. Bütün güzel işlere imza atarken her zaman yanımızdaydı, başımızdaydı. TKDK’nın ilk Belediye Başkanı olduğu için ayrıca çok mutluyuz, gurur duyuyoruz. İlerde çok daha güzel yerlerde görmek isteriz. Gerçekten de Eyyübiye ilçesi çok şanslıdır. Böyle bir Başkan seçtikleri için.

 

Yapılan ziyaretten sonra Başkan Ekinci, TKDK’daki mesai arkadaşları ile toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star