Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN ERTEKİN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNܒNÜ KUTLADI

BAŞKAN ERTEKİN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNܒNÜ KUTLADI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan’ı E. Sabri Ertekin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2014 Çarşamba 07:10
BAŞKAN ERTEKİN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNܒNÜ KUTLADI

Başkan Ertekin, emekçinin ve işverenin birbirine empati ile yaklaşması gerektiğini vurguladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizde katma değer üretilmesi için hem sanayi hem de emek bir birini tamamlayıcısı olan bileşenlerdir. Birinden biri olmazsa olmaz. Bu çerçevede her iki tarafın da yani işverenin ve emekçinin empati yaparak birbirini anlamaları ve birbirlerine gereken sevgi ve saygıyı göstermeleri lazım.

Bizim dini inançlarımız, adet, gelenek ve göreneklerimiz işçinin hakkını zamanında verilmesini bize bildiriyor, hatta “İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz” diye bizlere buyuran bir Peygamberimiz var. Bu noktada işçilerin haklarına tabi ki saygı duyuyoruz. Ancak, işyerinin ve işverenin işlerinin sürdürülebilirliği de önemli, emekçinin hakları korunmalı ama emekçinin emeğinin karşılığını zamanında alabilmesi için işyerinin sürdürülebilirliği de sağlanmalıdır. Bu anlayışta olursak birbirimize yardımcı olmuş oluruz. Bu durumda olursak memleketimizin gelişmesine katkı sağlamış oluruz. Bu vesile ile tüm emekçi kardeşlerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten duygularımızla kutluyor, 1 Mayıs’ın ilimize ve ülkemize huzur getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık