Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN EYYÜPOĞLU: DEDAŞ MERHAMETLİ OLSUN!

BAŞKAN EYYÜPOĞLU: DEDAŞ MERHAMETLİ OLSUN!

Şanlıurfa'da son zamanlarda yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı çiftçilerin zor anlar yaşadığını söyleyen Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu,Vali İzzetin Küçük ile konuyu takip ettiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2014 Pazar 14:54
BAŞKAN EYYÜPOĞLU: DEDAŞ MERHAMETLİ OLSUN!

DEDAŞ'ın çiftçilere merhametli yaklaşması gerektiğini ifade eden Ziraat Odası  Başkanı  Ahmet Eyyüpoğlu  şunları söyledi.: "Yüzlerce çiftçi ve sulama birlikleri başkanları 2 gün önce Şanlıurfa Valisi ile görüşerek sorunun çözülmesini istedi. Vali İzzettin Küçük’e yakın alaka ve ilgisinden dolayı Şanlıurfa çiftçileri adına teşekkür ediyorum. Gece yarılarına kadar çiftçilerimizin sorunları dinlendi. DEDAŞ, sulama birliklerinin sularına kesmişti. O saatlerde defalarca DEDAŞ Genel Müdürünü aradık, sorun çözüldü. Çiftçilerden ricamız birlik başkanlarına yardımcı olsunlar. Bu noktada birlik başkanlarımız zor durumda bulunuyor. Bazıları ödüyor bazıları ödemiyor. Bu sorun otomatikman verimi etkiliyor. Bu sezonu hayırlısıyla tamamlayabilsek seneye daha önceden bir takım önlemler alınıp çalışmalar yürütülebilir. Ekip ekmemek çiftçilerin tercihinde bu noktada.

DEDAŞ’a çağrımız herkesi aynı kefeye koymasınlar. Birliğin elektrik ücretlerini ödememe gibi bir şansı bulunmuyor. Çiftçinin borcu desteklemeden kesiliyor. DEDAŞ,  bu noktada merhametli olsun. Yaz mevsiminde çiftçinin elinde para bulunmuyor zaten, sıkıştırmanın ve zor durumda bırakmanın bir anlamı yok. Çiftçiler, kredi, faiz paraları ve birçok yollarla para bulma yoluna gitmek zorunda kaldı. Çiftçilerin dekontlarını Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e gösterdik. Anlayış bekliyoruz bu noktada çiftçiler zor durumda."Dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star