Ana Sayfa Güncel Başkan Fakıbaba'dan 10 Ocak Mesajı

Başkan Fakıbaba'dan 10 Ocak Mesajı

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, basın mensuplarının bayramını kutladı.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2012 Pazartesi 16:43
Başkan Fakıbaba'dan 10 Ocak Mesajı
Başkan Fakıbaba, yayınladığı mesajda, basının ve basın mensuplarının önemine değinerek, her koşulda kamu hizmeti veren gazetecilerin bayramını kutladı.
Fakıbaba, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Türk basını, tarihin her döneminde yurttaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmiştir. Basınımız aydınlatıcı, iyi ve doğruyu gösterici, fikir, haberleşme düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan haklarının ve demokrasinin en yılmaz savunucusu olan bir güçtür. Çağımızın en dinamik mesleklerinden olan gazetecilik mesleği insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bir ülkede demokratik sistemin güçlü temeller üzerinde yükselmesi basın özgürlüğünün korunması ve geliştirilmesine bağlıdır. Bu görevlerin yerine getirilmesinde gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması ve basın çalışanlarının haklarının AB standartlarına kavuşturulması medyamıza da güç kazandıracaktır. Gazetecilere ekonomik ve sosyal imkânlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen “Çalışan Gazeteciler Günü”nde medyamızın tüm çalışanlarına içten sevgi ve selamlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık