Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN FAKIBABA'DAN AB TEMSİLCİSİNE ÇİĞKÖFTE

BAŞKAN FAKIBABA'DAN AB TEMSİLCİSİNE ÇİĞKÖFTE

AB (AVRUPA BİRLİĞİ) Türkiye Delegasyonu Başkatibi Javier Menendez Bonilla ve beraberindekiler, Urfa’da önce gezdiler ardından yöresel yemeklerden ve çiğköfteden yediler.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2012 Pazartesi 13:58
BAŞKAN FAKIBABA'DAN AB TEMSİLCİSİNE ÇİĞKÖFTE
Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı kapsamındaki bilgilendirme toplantısı için Şanlıurfa’ya gelen AB (AVRUPA BİRLİĞİ) Türkiye Delegasyonu Başkatibi Javier Menendez Bonilla ve beraberindekiler, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret ederek Göbeklitepe ve Harran’ı gezdiler ardından onurlarına verilen akşam yemeğine katıldılar.

Avrupa Birliği’nce yürütülen projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere Şanlıurfa Belediyesi’ni ziyaret eden AB Türkiye Delegasyonu Başkatibi, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Javier Menendez Bonilla,  Avrupa Komisyonu IPA IV Türkiye Yetkilisi Aristotelis Margos ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Mustafa Balcı, ziyarette Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve AB Projelerinden Sorumlu personellerle bir araya geldiler.

AB Projeler Sorumlusu M.Said Güllüoğlu ve Jale Velibeyoğlu’nun hazır bulunduğu görüşmede Atık-Su Arıtma Tesisi ve diğer AB Projeleri hakkında görüş alış verişinde bulunan heyet, “Tarihin Sıfır Noktası” olarak adlandırılan Göbeklitepe’yı ve ardından Harran’ı gezdi. Avrupa Birliği olarak Atık-Su ve Turizm konusunda Şanlıurfa’da hazırlanan tüm projelere sıcak baktıklarını ifade eden AB (AVRUPA BİRLİĞİ) Türkiye Delegasyonu Başkatibi Javier Menendez Bonilla ve beraberindekiler, daha sonra El Ruha Oteli’nde doğal mağarada onurlarına verilen akşam yemeğine katıldılar.


BONİLLA, ÇİĞKÖFTE’NİN EFSANESİNİ DİNLEDİ, YOĞRULUŞUNU İZLEDİ.

AB Türkiye Delegasyonu Başkatibi, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Javier Menendez Bonilla ve beraberindekilere Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yönlerini anlatan Belediye Başkanı Fakıbaba ve Yardımcısı Yücetepe, konuklara Urfa mutfağının en meşhur ikramı olan çiğköftenin nasıl yoğrulduğunu ve efsanesini aktardı. Anlatılanları hayranlıkla dinleyen konuklar, çiğköftenin yanında hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

Özellikle Göbeklitepe başta olmak üzere Harran ve diğer Urfa temaslarından dolayı oldukça mutlu olduğu gözlenen AB Türkiye Delegasyonu Başkatibi, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Javier Menendez Bonilla kendilerine ev sahipliği yapan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, Başkan Yardımcılarına , Şanlıurfa Belediyesi AB Projeler Sorumlusu M.Said Güllüoğlu ve Jale Velibeyoğlu’na teşekkür ettiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık