Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN GÜVENÇ, BİRECİK’TE YILSONU SERGİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI

BAŞKAN GÜVENÇ, BİRECİK’TE YILSONU SERGİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Şanlıurfa Birecik Dr. Hüseyin Mirkelam Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından kurslarda yapılan el emeği göz nuru eserler yıl sonu sergisi ile vatandaşların beğenisine sunuldu.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 07:52
BAŞKAN GÜVENÇ, BİRECİK’TE YILSONU SERGİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Serginin açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, ŞUSKİ Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu ve İl Milli Eğiti Müdürü Metin İlci ile daire amirleri katıldı.

Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan ve çeşitli ürünlerin yer aldığı sergiyi gezen Başkan Güvenç, kursiyerlerle ürünler hakkında sohbet ederek, yapılan çalışmalarla ilgili önerilerde bulundu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergide ürünleri detaylı bir şekilde inceleyen Başkan Güvenç, el işi ürünlerde özellikle ‘Kelaynak’ figürünün kullanılmasının ürünlerin turistler tarafından daha çok ilgi göreceğinin altını çizdi.

Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri tarafından hazırlanan sergide açıklamada bulunan Başkan Güvenç, Birecik’e çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiklerini belirterek, ilçe kaymakamlığını ve belediyesini ziyaret edip değerlendirme toplantıları düzenleyeceklerini ifade etti.

Kursiyerlerin çoğunluğunun kadınlardan oluşturduğunu ve eserler üretildiğini söyleyen Başkan Güvenç, “Bunların pazarlanmasını ve daha ileriye adımların atılmasını inşallah Büyükşehir olarak sağlayacağız” dedi.

Birecik için yapılacak çok proje ve farklı düşüncelerinin olduğunu dile getiren Başkan Güvenç, “Şu anda Birecik’e Turistlerin çok yoğun bir talep ve ilgi var. Bu taleplerin değerlendirilmesi lazım. Karşıdaki iki köyün alınması için çalışmalara başlayacağız. Kale etrafı ve sahilin düzenlenip tamamlanması lazım. Liman Başkanlığının kurulması için Bakanlık nezdinde temaslarda bulunduk. Arabalı Feribotu Ulaştırma Bakanlığından inşallah alacağız. Birecik Potansiyeli çok yüksek bir ilçemiz. El birliğiyle kaymakamlığımızla ve belediyemizle çalışacağız” şeklinde konuştu.

Sergi açılışının ardından İlçe Belediye Başkanlığını ve Birecik Kaymakamlığını ziyaret eden Başkan Güvenç ve beraberindeki heyet, değerlendirme toplantıları gerçekleştirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık