Ana Sayfa Urfa Haberleri Başkan Güvenç de derde derman olamadı

Başkan Güvenç de derde derman olamadı

DİVANYOLU CADDESİ YAPILIRKEN BİR ÇİLE YAPILDIKTAN SONRA BİR ÇİLE.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2015 Pazar 06:17
Başkan Güvenç de derde derman olamadı

Bir dönem araç trafiğine kapatılacak sadece yayaya açık olacak dendi. Sonrasında birileri araya girdi konu Bakan Faruk çelik’e kadar iletildi. Bu düşünceden vazgeçildi. Sonra hafif rayli sistem gündeme geldi. O da ölü doğan bir proje olarak lafta kaldı. Trafiği rahatlatması adına R1 hatları açıldı. Vatandaş Balıklıgöle gitmek için 2 vasıta değiştirir oldu. Uzun lafın kısası divan yolu caddesi her zaman şanlıurfa’nın gündeminde yer alan bir konu oldu.

En son Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla bir kez daha ele alınan cadde de tadilata geçildi. Yola döşenmiş olan bazalt taşlar kaldırıldı yerine asfalt yapıldı. Araçların daha hızlı yol almasını hedefleyen bu girişim, halk otobüslerinin ve diğer araçların kullanılması için 2 şeride ayrıldı. Diğer araçların sayıca fazla olması ve bu yolu halk otobüslerine göre daha çok kullanmaları üstüne üstelik tek şeritte ilerlemek zorunda kalmaları trafiği yine azaltmadı. Celalettin güvenç başkanlığındaki Belediyenin burada yaptığı sadece eski taşı kaldırmak yerine asfalt yapmak oldu.

Vatandaşın duruma tepkisi ise büyük. Bazı vatandaşlar durumu rezalet diye nitelendirirken bazıları yapılan işin kötü olduğunu belirtti.

YORUMLAR
  • yorum2015-03-16 07:50:25İSMAİL AGA

    BİLMİLER NE ZIKKIM YİYELER

  • yorum2015-03-15 17:13:20memet

    şimdi yapılan yolda kaza oranı çok artacak çözüm degil

  • yorum2015-03-15 14:02:36halil

    sacma sapan bır projeydı bu yol urfaya yetmez en ıslek cadesını tek serıte dusrmek akıl karı degıl ne yazıkı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık