Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN GÜVENÇ, FRANSA HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN GÜVENÇ, FRANSA HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’ın daveti üzerine Şanlıurfa’ya gelen Fransa Dostluk Grubu heyetiyle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 09:41
BAŞKAN GÜVENÇ, FRANSA HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ

Heyet ve heyet temsilcisi Gerard Lacher ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ile bir konuk evinde bir araya gelen Başkan Güvenç, burada Şanlıurfa’nın tarihi, kültürel ve sosyo-ekonomik potansiyeli hakkında bilgi verdi.

30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Şanlıurfa ve Türkiye genelinde halkın büyük teveccühü ile desteklendiğini belirten Başkan Güvenç, Şanlıurfa’da yüzde 61,7’lik oy oranıyla Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere 14 belediyeden 10’unu kazandıklarını ifade etti.

Fransa Dostluk Grubu heyetinin Şanlıurfa’yı ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti aktaran Başkan Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’a da Şanlıurfa’nın tanıtımı, ticari ve ekonomik ilişkilerini geliştirmek üzere heyeti Şanlıurfa’ya davetinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

Ayrıca heyete Şanlıurfa yöresine ait meşhur kahve çeşidi olan mırra ikram edildi. Heyette; Fransa Senato Eski Başkanı ve Dostluk Grubu Başkanı Gerard Lancher, Fransa Milletvekili Cristophe Bonillan, Fransa Senatörlerinden Leila Alchi, Philippe Madrelle, Danışman Jean Marcvirienx ve Fransa Müsteşarı Marc İvarra yer aldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık