Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN GÜVENÇ, MARDİN’DE 1. KUR’AN MEDENİYETİ SEMPOZYUMUNA KATILDI

BAŞKAN GÜVENÇ, MARDİN’DE 1. KUR’AN MEDENİYETİ SEMPOZYUMUNA KATILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Mardin’de bu yıl ilki düzenlenen uluslararası ‘1. Kur’an Medeniyeti Sempozyumu’na katıldı

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2014 Cumartesi 12:37
BAŞKAN GÜVENÇ, MARDİN’DE 1. KUR’AN MEDENİYETİ SEMPOZYUMUNA KATILDI

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan ve İslam Medeniyetinin gelişimi hakkında hazırlanan sununun ardından Sempozyuma geçildi.

Sempozyumda açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Bünyamin Duran, Kur’an-ı Kerimde Hz. Âdem (as) ile son Peygamber Hz. Muhammed (as) arasında geçen örnek medeniyet deneyimlerinin İslam ümmeti için çok önemli örnekler olduğunu anlatarak, bunun tüm dünyaya, toplumumuza, gençlerimize aktarılması gerektiğini söyledi .

Maddi ve manevi düşüncelerin yer aldığı günün şartlarında insanlığın tüm ihtiyaçlarını, beklentilerini karşılayabilecek yeni bir medeniyet tasavvuruna ihtiyacın olduğunu belirten Prof. Dr. Ziya Kazıcı ise bunun çözümü ise Kur’an-ı Kerim olduğunu söyledi.

Artuklu Üniversitesinde düzenlenen sempozyuma Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Akademik Araştırma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, Risale Akademi Kurucusu Dr. İsmail Benek, Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım, çeşitli ülkelerden gelen din adamların ile vatandaşlar katıldı.

 

Öte yandan Sempozyum, 25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Mardin Valiliği, Mardin Artuklu Üniversitesi, Risale Akademi ve Akademik Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlediği ve 1.Kur’an Medeniyeti Sempozyumuna katılan birçok din adamı 2 gün boyunca Kuran Medeniyeti ile ilgili çeşitli konuşmalar yapacağı belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star