Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN GÜVENÇ, MİNİK EMİNE’YLE ‘DOMBİRA’YI DİNLEDİ

BAŞKAN GÜVENÇ, MİNİK EMİNE’YLE ‘DOMBİRA’YI DİNLEDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde davet edildiği Alptekin Ailesinin düğününe katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2014 Pazartesi 08:28
BAŞKAN GÜVENÇ, MİNİK EMİNE’YLE ‘DOMBİRA’YI DİNLEDİ

Düğün çadırında fotoğraf çekmek için Başkan Güvenç’in yanına oturan minik Emine Beyazkuş’un Başkan Güvenç’le diyalogu güzel anlar yaşattı. Minik Emine’ye AK Partinin seçim Müziği olan ‘Dombira’yı dinleyip dinlemediğini soran Başkan Güvenç, ‘Dombira’ şarkısını telefonundan dinleterek, minik Emine’yle şarkıya zaman zaman eşlik etti.

Şarkıda yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözler üzerine sohbet eden Başkan Güvenç, şarkının sözlerinin tam manasıyla Başbakan Erdoğan’ı yansıttığını ifade etti.

‘Dombira’ şarkısını dinledikten sonra minik Emine’ye şarkıyı dinletme sebebini açıklayan Başkan Güvenç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye yaptığı büyük hizmetleri anlatan bir şarkı olduğunu ve şarkının bunu en güzel şekilde anlattığını aktararak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde genci yaşlısı tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Düğünde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Akçakale Kaymakamı Eyyüp Fırat, düğün sahipleri ve davetliler yer aldı.

Öte yandan, Nogay Türklerine ait, Orta Asya Türklerini anlatan 'Dombıra’ şarkısı, AK Parti'nin seçim çalışmaları dahilinde Ak Parti için 2014 seçim şarkısı olarak hazırlanıp 'Recep Tayyip Erdoğan'  adıyla Uğur Işılak tarafından yeniden yorumladı.

‘Dombira’ adı Kazak Türkleri'nin kullandığı iki telli, parmakla çalınan halk çalgısından geliyor. Cengiz Han filmi olan Kızıl Elma'da şarkının sahibi Arslanbek Sultanbekov tarafından seslendirilmişti. Şarkının orijinal sözleri Kazak halk çalgısı olan bağlamanın atası ‘Dombira'yı anlatıyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık