Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN GÜVENÇ, SANAYİ ESNAFIYLA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN GÜVENÇ, SANAYİ ESNAFIYLA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Evren Sanayi Esnafı tarafından 5’incisi düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Yemeğine katıldı.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2014 Cumartesi 12:32
BAŞKAN GÜVENÇ, SANAYİ ESNAFIYLA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Evren Sanayi Esnafının düzenlediği Kutlu Doğum Haftası etkinliği, okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle ve dualarla başladı.

Evren Sanayi Esnafı tarafından düzenlenen programda sanayi esnafıyla bir araya gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Kutlu Doğum Haftasının Şanlıurfa’ya, Türkiye’ye ve İslam alemine bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Güvenç, “Peygamber Efendimiz Alemlere rahmet olarak gönderildi. Rahmet olarak nitelendirilmesinin nedeni; o bize insanlığımızı, Allah katında kul ve eşit olduğumuzu, kadının erkeğe, erkeğin kadına emanet olduğunu,  Arap’ın Aceme, Acemin Arap’a üstünlüğünün olmadığını, doğru ve değerli olanın Allah Sevgisi olduğunu, komşusu açken tok yatanın bizden olmadığını öğretti. O bize emek sömürüsünü yasakladı, yer yüzünde kardeşçe yaşamayı ve yaptığımız zerre miskal iyiliğinde kötülüğünde bir gün hesabının sorulacağını öğretti. 14 asır sonra onun öğretileri bu yer yüzünde uygulandığı zaman kurtla kuzunun bir arada yaşayacağını gördük. Bu gün bile onun düşmanlarının bile onun nasihatlerine ve anlayışına ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Onu bir kez daha özlemle ve salavatlarla anıyoruz” dedi.

Şanlıurfa’nın da Kutlu Doğum Haftasını anlamına uygun şekilde kutlama heyecanı içerisinde olduğunu belirten Başkan Güvenç, “Ne mutlu sizlere ki; helal ekmek peşinde koşan benim esnafım. Bu meşaketin içerisinde, hayat zorluğunun içerisinde onun peşindesiniz ve unutmuyorsunuz. Çırağınızla, kalfanızla, ustanızla kenetlenerek onun rahmetini arıyorsunuz ve onun rahmetine sığınıyorsunuz. Gerçekten içtenlikle sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Peygamberler şehri adına yakışır şekilde Kutlu Doğum Haftası ifa ettiğini söyleyen Başkan Güvenç, “Keşke herkes bu manzarayı görebilseydi. Gününüz mübarek olsun, kazancınız bereketli olsun. Allah Şanlıurfa’mızın, Ülkemizin ve İslam Aleminin yolunu aydınlık eylesin” şeklinde konuştu.

Evren Sanayi Başkanı Mustafa Aslan ise, Kutlu Doğum Haftası etkinliğinin 5’incisini gerçekleştirdikleri ifade ederek, 6 bin kişiye Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yemek ikram edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Başkan Güvenç, esnafa Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle hazırlanan yemekten ikram etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık