Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN GÜVENÇ TRAFİK VE ULAŞIM PROJELERİ İÇİN TARİH VERDİ: 2015

BAŞKAN GÜVENÇ TRAFİK VE ULAŞIM PROJELERİ İÇİN TARİH VERDİ: 2015

Şanlıurfa’da Trafiği Rahatlatmak İçin Proje Hazırlayan Belediye Alternatif Yollarla Bu Sorunu Gidermenin Hesaplarını Yapıyor. Başkan Celalettin Güvenç, Trafik Sorunu İçin Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı İle Konuyu Görüştüklerini 2015 Yılı İçerinde Projeleri Hayata Geçireceklerini Söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2014 Cumartesi 20:02
BAŞKAN GÜVENÇ TRAFİK VE ULAŞIM PROJELERİ İÇİN TARİH VERDİ: 2015

Şanlıurfa da büyükşehir ile birlikte trafik de büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Konu içinden çıkılmaz bir hal alınca büyükşehir belediyesinin de gündemine girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, yerinde incelemeler yaparak devam eden ve 2015’te hayata geçirilecek projeler hakkında konuştu.

Şanlıurfa’nın kent merkezindeki trafik sorunlarıyla ilgili çalışmalarına ağırlık veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, “trafik sorununu çözecek yeni açılacak yollarla, köprülü kavşaklarla, kavşaklarla, akıllı kavşaklarla, alternatif yollarla ve güçlendirilen otobüs filomuzla, önümüzdeki dönemde Şanlıurfa’nın trafiğine önemli bir rahatlama sağlayacağız” dedi.

Başkan Güvenç, kuzeydoğu- batı çevre yolu hakkında da konuştu.

Güvenç’in gündeminde Divan yolu Caddesi’nde yapılması beklenen çalışmalar da vardı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, projelerle ilgili tarihi 2015 olarak açıkladı.

Trafikle birlikte ulaşımda da zaman zaman sıkıntı yaşadığı bilinen Şanlıurfa’nın ulaşımıyla ilgili de bilgiler veren güvenç, otobüs filosunu arttıracaklarını belirtti.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star