Ana Sayfa Urfa Haberleri Başkan Güvenç, Vali kimliğinden kurtulamadı

Başkan Güvenç, Vali kimliğinden kurtulamadı

Sayın belediye başkanımızın valilik döneminde emir vermeye alışık olduğunu bilmekteyiz, bazen seçilmiş encümenleri dahi memuru gibi görüp bağırmakta emir vermektedir.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2015 Çarşamba 10:12
Başkan Güvenç, Vali kimliğinden kurtulamadı

Gündogdu yaptığı yazı Açıklamada:12/01/2015 Büyükşehir meclis toplantısında şehrimizin ve vatandaşlarımızın bizlere yönelttikleri soruları önergeye dönüştürüp sayın belediye başkanımıza sundum,

Sayın belediye başkanımızın valilik döneminde emir vermeye alışık olduğunu bilmekteyiz, bazen seçilmiş encümenleri dahi memuru gibi görüp bağırmakta emir vermektedir. Fakat herkesin malumu Celalettin Güvenç artık halk tarafından seçilmiş bir belediye başkandır.

Biz haklı olarak yüklendiğimiz misyona uygun olarak sayın belediye başkanımız şu soruları yöneltik,

1- Büyükşehir belediye başkanı ve yardımcıları ne kadar maaş almaktadırlar?

2-Büyükşehir daire başkanları ne kadar maaş almaktadırlar?

3-Bel-san şirketinin yönetimine alınan şahısların aldıkları maaş ne kadardır?

4-Şuski'ye Van'dan, Maraş'tan alınan mühendisler gibi, teknik elemanlar kimin kontenjanındandır? bu dışarıdan alımı yapılan teknik elemanların taşıdığı vasıfları taşıyan, Şanlıurfalı mühendis teknik eleman yokmuydu? Bu alım konusunda Şanlıurfa'lı hemşerilerimiz olan teknik elemanlar için duyuru yapıldımı, mülakat sınav yapıldımı?

5-Van'dan alınan Daire başkanı, Şube müdürleri kimin kontenjanındadır. Bu vasıfları taşıyan urfalı yönetici yada daire başkanı yokmuydu?

6-Bel-san şirketine alınan personelin maaşı ne kadardır.?

7-Büyükşehir daire başkanları ve Şube müdürleri kaç tanesi sözleşmeli, Kaç tanesi kadroludur.

8-Şuski'de sayaç okuma ihalesi neden 3 ay doğrudan temin usulü ile Ankara’lı şirkete verildi, Bu malum Şirket kimidir?

9-Büyükşehir belediye başkanı borçlu iken, borçlu olan bir belediyenın 2014 model lüks araç şartı konularak, araç kiralamaya gidilmiştir, bu araç kiralama şirketi kimindir? neden urfa’daki kiralama şirketlerden temın edilmedi?

10- Seçim vaadlerimizde Tuğay'in yeri ile ilgili yerinin değişeceğinin sözünü verdik, seçim meydanlarında verdiğimiz bu vaad ne aşamadadır?

11-Şehrimiz ile ilgili konularda, neden halk tarafından seçilmiş encümenlerin fikri alınmamaktadır? neden başkan, daire başkanları ile , encümene ve basına kapalı bir şekilde kararlar alma ihtiyaçı duymaktadır.?

12-Seçim vaadlarımızda 763 proje diye vaadlarde bulunduk, bu projelerin kaçı tamamlandı, kaçı tamamlanma aşamasındadır?

13- işçilerle alakalı torba yasasında tüm çevre il belediyeleri bu torba yasasına uygun bir şekilde, işçilerle sözleşme yapılırken neden Şanlıurfa belediyesi bunun dışında kalmıştır,

Biz halkın bizlere yüklediği sorumlulukları taşıdığımızı ve halktan gelen sorunları dile getirmek takipçisi olduğumuzun bilincindeyiz, o gün yapılan bu toplantıda bu soruları sordum? Sayın başkanın sinirlenmesi halen vali refleksi ile hareket etiğini gösteriyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-01-15 13:48:06ahmet özdemir

    seçim dönemınde yalamak yıkama yapıyordunuz.hala durmak yok yalamaya devamdıyorsunuz.bu tavrı hakkedıyorsunuz.ıyı edıyor dondurmacı cello

  • yorum2015-01-15 06:23:16urfalı

    buda size az

  • yorum2015-01-15 02:38:30mirac güneş

    evet vatandaşın sorularını ve sorunlarını aktarınö sizi destekliyoruz

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık