Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKAN KAYA; URFA’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

BAŞKAN KAYA; URFA’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katıldığı Şanlıurfa Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, elektrik kesintilerine çözüm bulunmasını istedi.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2014 Çarşamba 04:28
BAŞKAN KAYA; URFA’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

Dünya’da yaşanan ekonomik krizlere rağmen, Hükümetin aldığı tedbirlerle Türkiye’nin krizleri hafif rüzgarlar şeklinde atlattığını kaydeden Başkan Kaya, sermayenin ve yatırımcının aradığı güven ortamının başlatılan çözüm süreci ile sağlanmaya çalışıldığını söyledi.

Şanlıurfa’nın bir tarım kenti olduğuna vurgu yapan Başkan Kaya, Şanlıurfa2nın tarıma dayalı sanayisinin de hızlıca geliştiğini belirtti.

TEŞVİK PAKETİ SÜRESİNİN UZATILMASINI İSTİYORUZ

 

Teşvik Yasası’nın Şanlıurfa’ya çok büyük katkılarının olduğunu aktaran Kaya, Teşvik Yasası süresinin uzatılmasını istedi.  Başkan Kaya, Şanlıurfa’ya yaptığı yatırımlar için Ekonomi Bakanlığı’na da teşekkürlerini iletti.

Başkan Kaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın  ekonomik yatırımlar için 264 tesise 68 Milyon TL, 6557 makine ekipman alımı için 50 Milyon TL. TKDK tarafından  ise günümüze kadar 167 projeye 35 Milyon TL hibe verildiğini söyledi.

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından ise 2010 yılından beri Mali Destek Programları kapsamında 147 proje uygulandığını aktaran Başkan Kaya,  Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programları kapsamında ise 42 projeye destek verildiğini ve  Ajans’ın bu projelere 40.2 Milyon TL hibe verdiğini belirtti.

 

Başkan Kaya; “Ayrıca da ilimizde alternatif ürün ekimine ve Katma Değeri  yüksek olan ürünlerin ekimine geçmemiz lazım diye düşünüyoruz” dedi.

 

BAŞKAN KAYA;  İLİN SORUNLARINI İLETTİ

Şanlıurfa’nın büyükşehir statüsünde olduğunu yurt içinden ve yurt dışından oldukça göç alan bir kent olduğunu ifade eden Başkan Kaya, hükütetin ilin sorunlarına destek sağlamasını istedi. Başkan Kaya, Şanlıurfa’nın çevreyolu, köprülü kavşak ve toplu taşımada arttırımlara gidilmesini istedi.

 

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE ÇÖZÜM BULUNSUN

Bazı çiftçilerin bankalara kredi müraacatlarında gayrimenkullerinin ipotek olarak kabul edilmediğini aktaran Başkan Kaya; "Ayrıca Şanlıurfa’ya bağlı ilçelerimizde sık sık elektrik kesintileri yaşanmakta, bu durum yeni gelişen sanayimizi ve üreticilerimizi zor durumda bırakmaktadır. Bu konuya acilen tedbir alınmasını talep ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık