Ana Sayfa Güncel Başkan, Sözünde Durdu

Başkan, Sözünde Durdu

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Mahalle gezileri kapsamında Sırrın Muhtarına verdiği sözü yerine getiriyor.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2011 Pazar 21:45
Başkan, Sözünde Durdu
(GAPHA) Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba ve Yardımcısı Mustafa Aydın, Park ve Bahçeler Müdürü İmam Katı, Belediye birim amirleri ile birlikte dün Sırrın Mahallesi'ni gezerek, Sırrın Mahallesi'ne Muhtarevi yapılacağının müjdesini vermişlerdi. Belediye Başkanı verdiği sözü önceki gün uygulamaya koyarak, Sırrın Mahallesi Cami yanında muhtarevi'nin temelini attırdı. 1+1 olarak temeli atılan Sırrın Muhtarevi'nin kısa zamanda bitirerek faaliyete geçeceği öğrenildi.
Fakıbaba, Sırrın Mahalle Muhtarı Temir Budak'ın yeni yapılan muhtarevi ile daha güzel hizmet vereceğini belirterek, Belediye'nin gerekli hizmetler için elinden geleni yaptığını, vatandaşlarında belediye'ye yardımcı olmalarını istedi.
Sırrın Mahalle Muhtarı Temir Budak ise, "Başkan Fakıbaba'nın, Sırrın Mahalle gezisi kapsamında mahallemize muhtarevi yapılacağının sözünü vermişti. Şu an Muhtarevi'nin temeli atıldı kısa sürede inşaatının bitirileceğini umuyoruz. Yeni Muhtarevi ile mahalleli vatandaşlara daha güzel hizmet vereceğimizi umuyoruz" dedi. MAHALLELİNİN 'İSOT' RAHATSIZLIĞI
Şanlıurfa'da 'İsot' sezonunun açılmasıyla birlikte Sırrın Mahalle sakinleri çıkartılan isottan rahatsız olduklarını belirttiler.
Sırrın Mahallesi gezisi kapsamında, Belediye Başkanı Fakıbaba'ya, Sırrınlılar en çok mahallede yapılan isottan rahatsız olduklarını belirtmişlerdi. Vatandaşlar, her yıl Sırrın'da tonlarca isot yapıldığını, hijyenik bir şekilde yapılmayan İsot'tan, çıkan pis kokular nedeniyle evlerinde oturamadıklarını, Başkan Fakıbaba'ya iletmişlerdi. Fakıbaba ise bu yıl hijyenik olarak yapılmayan isotlara göz açtırmayacaklarını vatandaşların bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini söylemişti. Ancak, geçen yaklaşık 1 aylık zaman zarfında Belediye tarafından İsot yapanlara karşı her hangi bir işlem yapılmaması vatandaşları rahasız ettiği bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star