Ana Sayfa Dünya BAŞKANA 'ÖZ YÖNETİM İLAN ET' BASKISI

BAŞKANA 'ÖZ YÖNETİM İLAN ET' BASKISI

Aktivistler, birçok konuda çevrimiçi kampanyaların düzenlendiği change.org'da imza kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2016 Cumartesi 13:55
BAŞKANA 'ÖZ YÖNETİM İLAN ET' BASKISI

İngiltere'de halkın çoğunluğunun Avrupa Birliği'nden ayrılma yönünde oy kullanmasının yankıları sürerken, başkent Londra'da yaşayanların başlattığı, "İngiltere'den ayrılalım,AB'de kalalım" eylemleri giderek büyüyor.Londra'da aktivistler, birçok konuda çevrimiçi kampanyaların düzenlendiği change.org'daimza kampanyası başlattı.

"BAĞIMSIZ BİR ŞEHİR OLDUĞUMUZU İLAN ET" ÇAĞRISI

Referandum sonuçlarının belli olmasından hemen sonra harekete geçip internet ortamında 86 bin imza toplayan Londra halkı, Belediye Başkanı Sadiq Khan'a "İngiltere'den ayrıldığımızı ve bağımsız bir şehir olduğumuzu ilan et" çağrısı yaptı.


change.org'da başlatılan imza kampanyası

"BİZ AVRUPA'NIN KALBİ OLMAK İSTİYORUZ"

Kamuoyu yoklamalarında başkent Londra'da yaşayanların yüzde 60'nın AB'de kalınmasını istediğini belirten Londralıların isyanı, İngiltere içinde büyük ses getirdi. Sokaklara dökülen Londralılar, "Londra uluslararası bir şehirdir. Biz Avrupa'nın kalbi olarak kalmak istiyoruz" diyerek kendilerine taraftar topluyor.

 

Avrupa'nın Aşırı Sağcıları Mutlu Avrupa'nın Aşırı Sağcıları Mutlu

 

LONDRA ÜLKENİN AB'DE KALMASI İÇİN DESTEK VERMİŞTİ

Londra'nın yanı sıra İskoçya ve Kuzey İrlanda, ülkenin AB'de kalması için net destek verirken, İngiltere'nin özellikle taşrası ayrılmaktan yana oy verdi. Londra, referandumdaAB'den ayrılınması için kampanya yürüten grupların en önemli şikâyet konusunu teşkil eden AB göçmenlerinin de en yoğun yaşadığı ve çalıştığı kent konumunda.

Londra'nın 33 ilçesinin çoğunda AB'de kalınması yönündeki oylar çoğunluğu oluşturmuştu. Kentte AB'de kalınması için verilen oyların ortalaması yüzde 59,9 olarak gerçekleşirken, bazı ilçelerde bu destek yüzde 70'i geçmişti.

 

Kurucu 6 Ülkeden Flaş Hamle! AB'nin Kaderini Görüşüyorlar Kurucu 6 Ülkeden Flaş Hamle! AB'nin Kaderini Görüşüyorlar

 

Sadık Han da referandum sonucunun açıklanmasının ardından, Londra'nın AB ile yapılacak ayrılık müzakerelerinde daha fazla söz sahibi olmasını talep etmişti.

Han, "Dışarıya dönük olmaya ve bütün dünyayla ticaret ve alışveriş içinde olmaya devam edeceğiz, buna AB de dâhil" demişti.

 

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star