Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞKANLAR, ÜLKENİN HUZURU İÇİN BİRLİKTE DUA ETTİLER

BAŞKANLAR, ÜLKENİN HUZURU İÇİN BİRLİKTE DUA ETTİLER

AK Parti Eyyübiye İlçe teşkilatı tarafından organize edilen dua programı Eyyüp Peygamber Makamında ‘Ülkemizin Huzuru, Barışı ve Selameti için Dua'da Buluşuyoruz’ programında gözyaşları sel olup aktı.  

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2015 Cumartesi 06:32
BAŞKANLAR, ÜLKENİN HUZURU İÇİN BİRLİKTE DUA ETTİLER

 

Son günlerde Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan olaylar, şehit düşen asker ve polisler için Cuma namazında eller dua için semaya açıldı. Eyyüp Peygamber makamı içerisinde bulunan camide yüzlerce kişi bir araya geldi. Cuma namazı olması münasebetiyle bir araya gelen vatandaşlar, sıcak havalara aldırış etmeden gerek cami içerisinde gerekse cami dışında kavurucu sıcak altında namaz kılıp dua ettiler.

Kılınan Cuma namazında, Türkiye gündemindeki terör olaylarının bitmesi ve akan kanın durması için dualar edildi. Namaz ve dua sonrası cami çıkışında birer açıklama yapan Başkanlar, ‘burada ellerimizi semaya açtık. Allaha dua ettik, umarız ki en erken vakitte ülkemiz refaha kavuşur’ dediler.

 

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci yaptığı açıklamasında, “Son günlerde gördüğünüz gibi, ülkemizde hoşumuza gitmeyen olaylar oluyor. Güzelim vatanımızı hakikaten bozmaya çalışan projeler bir bir hayata geçiriliyor. Fakat millet her şeyin farkında bunun Cuma’da da gördüğünüz gibi hangi dilde olursa olsun, ırkı ne olursa olsun. Bütün insanlar aynı kıble’ye dönmüş durumdadır. Cenab-ı hakka açılan dualarla da ülkemizin birliği, dirliği hakkında da dualar yapılıyor. İnşallah bu dualar kabul olur. Bizlerde acılar yaşamayalım istiyoruz. Burada bazı acıları tercüme etmeye gerek yok. Hemen yanı başımızda Suriye’deki olaylar hepimizin malumu. Irak’ta yıllardır Özgürlük getirilecek diye orda ki olayları hepimiz görüyoruz, biliyoruz. İnsan coğrafyasının tek huzurlu olan ülkemizde de huzuru bozmak için çok ciddi adımlar atılıyor. Bu bir kaos projesidir. Vatandaşlarımız, milletimizin bunun farkındadır. İnşallah bizlerde vatandaşlarımızla, milletimizle beraber bu projenin ulaşmasını engelleriz. Bizim için bir hac olan ümmet kardeşliği de her zaman dile getireceğiz. Bugünde burada bir araya geldik.

 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, “dualar okundu hatimler yapıldı, ebetteki bu memlekette bu topraklarda insanlarımız bin yıldır kardeşçe yaşamıştır. Bugün de aynı iradeyi sürdüreceklerini arzu ediyoruz. Bizim Şanlıurfa’mız da huzur istiyor, kardeşliği istiyor, bir arada yaşamanın kaybolmamasını istiyor. Urfa’mız, her yerden daha fazla buna kıymet verir. Çünkü Urfa’mız misafirperver, gönül insanıdır. Biz inanıyoruz halkımız, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan güçlere müsaade etmeyecektir. Kardeşçe yaşama iradesini bugünlerde daha kuvvetli şekilde gösterecektir. Ülkemiz ve milletimiz için önümüzdeki günlerin güzel ve huzurlu olmasını diliyoruz” dedi. 

Yapılan açıklamalar sonrası eller tekrar semaya açılarak dua edildi. Ceylanpınar İlçe müftüsü Usame Anlağan tarafından dile getirilen dualar sonrası ‘Ülkemizin Huzuru, Barışı ve Selameti için Dua'da Buluşuyoruz’ programı sona erdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık