Ana Sayfa Ekonomi BAŞKANVEKİLİ KILIÇOĞLU VERGİ VE KREDİ...

BAŞKANVEKİLİ KILIÇOĞLU VERGİ VE KREDİ...

Başkanvekili Kılıçoğlu Vergi Ve Kredi Ödemelerinin Ertelenmesini Talep Etti.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2016 Pazartesi 16:50
BAŞKANVEKİLİ KILIÇOĞLU VERGİ VE KREDİ...

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanvekili Kadir Kılıçoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı M. Ali Akben ileTOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na birer yazı göndererek vergi prim ve kredi ödemelerinin ertelenmesi, çek, senet ve kredi ödemelerinde yasal düzenlemeler yapılması için taleplerini iletti.

ŞUTSO Başkanvekili Kadir Kılıçoğlu gönderdiği yazı şu ifadeleri kullandı: “Bankaların, iş adamları ve esnafa karşı sert tutumu, yüksek faiz oranları, banka masrafları, düşük ipotek değerleri ve en önemlisi kapatılan kredilerin bu süreçte geri ödenmemesi, iş adamları ve esnafımızı zor durumda bırakmaktadır.

Malumunuz, ilimiz her anlamda tampon bölge görevi görmektedir.  Son dönemde yeniden alevlenen terör olayları yüzünden,  iş adamları ve esnafımız büyük sıkıntı yaşamakta, kepenk açamayan esnafımız, siftahsız KOBİ'lerimiz bulunmaktadır. 

Uzun zamandır devam eden bu süreçte ciddi anlamda ilimiz ekonomisi zarar görmektedir. Bankaların bu tutumu devam ettirmesi durumunda ilimiz ekonomisi için telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracaktır. Finansmana erişim noktasında, firmalarımız bankalara bağımlı olmaktan kurtarılmalıdır. İş adamları ve esnafımızın yüksek faizlerle, komisyonlarla mağdur edilmesine bir çözüm bulunması gerekmektedir.

Bölgemiz iş dünyasının yeniden eski haline dönebilmesi için vergi-prim ve kredi ödemelerinin ertelenmesi, çek, senet ve kredi ödemelerinde yasal düzenlemeler yapılması gerekmektedir.Gereğini takdirlerinize arz ederim” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık