Ana Sayfa Urfa Haberleri BAŞTAN HATALI BİR UYGULAMA

BAŞTAN HATALI BİR UYGULAMA

Şanlıurfa büyükşehir belediyesinin Parkomat konusundaki ciddiyetsiz tavrı halkımızın dikkatine başlayan Parkomat fiyat listesinde kendini açık bir şekilde gösteriyor.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2014 Cumartesi 07:00
BAŞTAN HATALI BİR UYGULAMA

Şanlıurfa büyükşehir belediyesinin yasal ve doğru olmadığı halde vatandaştan aldığı Parkomat paralarına tepki devam ederken, belediyenin konuyu ne kadar ciddiye alıp almadığı bastırdığı fiyat listesinde de görülüyor.

Halkımızın dikkatine ve 3 ünlem işareti konularak başlayan parkometre fiyat listesinde imla hatalarının olması bu kadar da olmaz dedirtiyor.

Parkomat fiyat listesinde yer alan bazı hataları sıralayacak olursak, başlanacaktır kelimesi yerine balanacaktır yazılması,  bölgede kelimesinde ( e) harfinin yazılmaması, devamındaki kelimesinin, devamımdaki şeklinde yazılması fiyat listesini hazırlayan kişinin dilbilgisi eğitiminin bir hayli zayıf olduğunu kanıtlıyor.

Fiyat listesindeki en bomba hata ise belediyenin asıl niyetini gösterir nitelikte, Parkomat fiyat listesi olarak yazılması gereken yazı, parametre fiyat listesi olarak yazılıyor. Bu da belediye acaba araçlardan metre başı ücret mi alacak sorusunu akıllara getiriyor?

 

YORUMLAR
  • yorum2014-12-07 08:18:19Sıradan Urfalı

    Sizin de anlayışınız onların Türkçesinden farklı değil gibi.

    Bağlanacaktır diye anlamışsınız ama orası Başlanacaktır olmalı.
    Cümlenin akışına bakılırsa " Bu bölgede kısa, sabit ve uzun süreli ücretli otopark uygulamasına BAŞLANACAKTIR" daha uygun olur.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık