Ana Sayfa Urfa Haberleri BATIKENT'E 300 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR

BATIKENT'E 300 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’nın çevre konusunda Türkiye’nin sayılı şehirleri arasında olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2014 Perşembe 09:32
BATIKENT'E 300 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR

Batıkent mahallesinde(TOKİ) yapımı devam eden Çok Amaçlı Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Fakıbaba, salonun 300 kişi kapasiteli olacağını ifade etti. Çok Amaçlı Kültür Merkezi'nin Batıkent mahallesindeki Kadın ve Geçlik Merkezi'nin etkinliklerinin yapılacağını aktaran Fakıbaba, salonun ayrıca Batıkent'teki programlara da ev sahipliği yapacağını dile getirdi.

Batıkent mahallesindeki incelemeleri sırasında TOKİ'nin Şanlıurfa'nın yeni bir imar alanı olduğunu hatırlatan Fakıbaba, TOKİ bölgesinde çok iş yaptıklarını ifade etti. "Burası TOKİ'ye aittir" demeyerek bu bölgeye çok güzel hizmetler yaptıklarını anlatan Fakıbaba, şunları söylmedi:

"Asfaltıyla, kaldırımlarıyla kültürel hizmetleriyle sosyal yapılarıyla belediyemiz bu işin içerisine girdi. Yoksa TOKİ burayı ilk teslim ettiğinde bütün burada yaşayan insanlarımız, arkadaşlarımız biliyorlar; yollar berbattı. Alt yapı yoktu. NormaldeTOKİ'nin yapması gereken işleri biz belediye olarak yaptık. Parklarını yaptık. Çiçeklerini diktik. Yollarını, kaldırımlarını yaptık. Sosyal tesislerini yaptık. Mesela şuan yapımını sürdürdüğümüz Çok Amaçlı Merkez bunlardan biri. Ayrıca buraya Kadın Destek Merkezi ve Gençlik Merkezi yaptık. Burası TOKİ'ye aittir diye vatandaşımızı yalnız bırakmadık. Hep işin içerisine kendimiz girdik. Karayollarını ve çevre yollarını dahi belediye açtıysa TOKİ'deki bu parkları bu sosyal alanları bu kültürel merkezleri belediyemiz yapmıştır. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, belediyenin şuan şehrin dört bir tarafında devam eden projelerinin açılışını seçimlerden önce yapacaklarını söyledi. Yalnızca Kızılkoyun Projesinin yeni gelecek başkana kalacağını hatırlatan Fakıbaba, Karakoyun, Karakoyun, Haleplibahçe, Samsat Meydanı, Topçu Meydanı, Cumhuriyet Meydanı gibi daha birçok projeyi tamamlayacaklarını vurguladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık