Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYAN, AYHAN'DAN ANNE ŞEFKATİ

BAYAN, AYHAN'DAN ANNE ŞEFKATİ

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan dar gelirli Akçakalelilerin umudu olmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2016 Perşembe 07:37
BAYAN, AYHAN'DAN ANNE ŞEFKATİ

Fiziki belediyecilik çalışmalarının yanı sıra sosyal belediyecilik konusundaki çalışmalarıyla kamuoyundan takdir toplayan Akçakale Belediyesi yardımlarına ara vermeden devam ediyor.  Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan ilçe sınırlarında ikamet eden yardıma muhtaç vatandaşların umudu olmayı sürdürüyor. Başkan Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan’ın yardıma muhtaç vatandaşlara gösterdiği anne ve kardeş şefkati takdir topluyor. Aileleri ziyareti karşısında duygusal anlar yaşayan Ayşenur Ayhan zaman zaman gözyaşlarına hakim olamıyor. Son olarak Süleyman Şah Mahallesinde bulunan dar gelirli aileye ziyaret gerçekleştiren Ayşenur Ayhan beraberindekilerle birlikte yardım malzemelerini ailelere teslim etti. Yardım tesliminde duygusal anlar yaşayan Ayşenur Ayhan,” ilçe sınırlarımız içerisinde yardıma muhtaç dar gelirli ailelerimizi kendi ailemiz düsturuyla görüyor ve onlara o şekilde ziyaret gerçekleştiriyoruz. Amacımız imkânlar dâhilinde ailelerimize yardımcı olmak.” Dedi.

 

Ailelere puset, çocuk arabası, çocuk odası takımı, gıda yardımı, perde ev eşyası ve birçok yardım malzemesiyle giden Ayşenur Ayhan yardım malzemelerini tesliminde yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Akçakale Belediyesi sosyal işler müdürlüğü ekiplerimiz bu tür ailelerimizi belirliyor. Bizlerde bir zat kendi gözlerimizle olaya şahit olmak istiyoruz ve ziyaret gerçekleştiriyoruz. Kısa süre önce ailemize ziyarete geldiğimizde çok kötü bir tabloyla karşılaştık. Ekipleri hemen harekete geçirdik. Çünkü bu tablo karşısında duyarsız olamazdık. Çok kısa süre içerisinde evi yaşanılabilir bir hale getirdik. Ailemize hayırlı uğurlu olmalarını temenni ediyorum. Güzel günlerde güle güle otursunlar. Akçakale belediyesi sosyal işler müdürlüğümüzün bu tür destekleri devam edecektir. Ben tekrar ailemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

 

Yaklaşık 1 hafta önce doğum yapan Side Bertan ise; “Akçakale Belediye başkanımızın eşi Ayşenur Ayhan’a çok teşekkür ediyorum. Çocuğumu bir hafta önce dünyaya getirdim. Ama ona tek bir kıyafet dahi alacak durumumuz yoktu. Ayşenur Ablamdan Allah razı olsun. Çocuğumun tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Bende artık çocuğumu bu temiz ve düzgün yerde tüm ihtiyaçları karşılanmış şekilde büyüteceğim. Bir kez daha Allah ondan razı olsun. Ne söyleyeceğimi bilmiyorum her şeyi görüyorsunuz zaten.” Dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık