Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel BAYASLAN’A İHRACATA KATKILARINDAN DOLAYI ÖDÜL

BAYASLAN’A İHRACATA KATKILARINDAN DOLAYI ÖDÜL

İstanbul İhracatçı Birlikleri, Anadolu Ajansı Finans Haberleri Müdürü Ali Bayaslan'ı ihracata katkılarından dolayı ödüle layık gördü.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2012 Pazartesi 18:35
BAYASLAN’A İHRACATA KATKILARINDAN DOLAYI ÖDÜL
İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Anadolu Ajansı Finans Haberleri Müdürü Ali Bayaslan’ı ihracata katkılarından dolayı ödüle layık gördü.

İİB'nin, ihracata katkı sunan şirket ve gazetecileri ödüllendirdiği ''En Başarılı İhracatçılar Ödüllendiriliyor'' organizasyonu Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirildi.

Ödül töreninde Ali Bayaslan ihracata sunduğu katkıları dolayısıyla İİB tarafından ödüle layık görüldü. Bayaslan ödülünü Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın elinden aldı.

Bakan Çağlayan, törende yaptığı konuşmada, 135 milyar dolarlık ihracatı Türkiye'ye yaşatmış, 135 milyar dolarlık ihracatı sadece ihracat olarak değil, yapmış olduğu ihracat ile Türkiye ekonomisini büyütmüş, geliştirmiş ve dünyada Türkiye üzerine dikkatleri çeken bir hamle ile ihracat ile ilgili bir töreni gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye'nin, geçen yıl 135 milyar dolarlık ihracatı gerçekleştirirken bunu gül bahçesinde yapmadıklarını, bunu dünya ekonomisinin son 100 yıldaki küresel krizin etkileri devam ederken yaptıklarını vurgulayan Çağlayan, ''İhracatımızın yarısına yakınını yapmış olduğumuz Avrupa'da halen devam eden ekonomik zorluğa ve sıkıntıya, ihracatımızın yaklaşık dörtte birini yaptığımız Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde devam eden siyasi ve ekonomik krize rağmen, yani ihracatımızın dörtte üçünü yaptığımız pazarlardaki ateş çemberine rağmen, biz cumhuriyet tarihimizde, 135 milyar dolarlık ihracat ile birlikte altın harflerle yeni bir ihracat rekoru yazdık'' şeklinde konuştu.


-TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi-

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, bu yılki hedeflerinin 150 milyar dolar ihracat gerçekleştirebilmek olduğunu söyleyerek, '' Dünyadaki ve Avrupa'daki krize rağmen ihracatımızı yüzde 3,5 artış oranıyla artırarak Türkiye'ye müjdeli bir haber verdik. Açıklanan ilk çeyrek büyüme rakamında ihracatçılar önemli bir başarının altına imza attı. İhracatçıların büyümeye yüzde 4,5'luk bir katkısı var ki bu rakam bu yıl son derece önemli. İhracatçılarımız Türkiye'nin büyümesine büyük katkı sağlayacak. Bundan sonraki çalışmalarda cari açığın azalmasına hem de Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacağız'' dedi.
-Anadolu Ajansı Finans Haberleri Terminali yayında

-AA, 92 yıllık haber tecrübesini de arkasına alarak yaklaşık
bir yıldır üzerinde çalıştığı ''Finans Haberleri Terminali''ni
yayına aldı

-Maliye Bakan Şimşek’e Ali Bayaslan tarafından projenin sunumu gerçekleştirildi.
 Anadolu Ajansı, 92 yıllık haber tecrübesini de arkasına alarak yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı ''Finans Haberleri Terminali''ni yayına aldı. AA yeni hizmeti ile farklı bir mecrada, finans piyasalarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek hız, dil ve içerikte haberler, analizler üretecek.
Bir süredir test yayını yapan AA Finans Terminali, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katıldığı AA Editör Masası gündem toplantısıyla yayına geçti.

Projenin Bakan Şimşek’e sunumu Ali Bayaslan tarafından gerçekleştirildi.
Bayaslan, Türkiye'nin 2023 vizyonu paralelinde Anadolu Ajansı'nın da bölgesinde ve dünyada etkinliğini artırması ve finans piyasalarına yönelik veri yayını alanına girmesi amaçlanan proje kapsamında Anadolu Ajansı’nın, 92 yıllık haber tecrübesini de arkasına alarak yaklaşık bir yıl önce finans piyasalarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte haber ve analiz ağırlıklı bir terminal kurma çalışmalarına başladığını anlattı.

Anadolu Ajansı’nın, AA Finans Haberleri Terminali''yle habercilik mimarisini, algılama çatısını tamamen değiştirirken, mevcut muhabir kadrosunu finans piyasalarından gerçekleştirdiği takviye ile daha da güçlü hale getirdiğini belirten Ali Bayaslan, AA ekonomi/finans haberlerinin, artık farklı bir mecrada, piyasanın istediği hız, dil ve içerikte üretildiğini anlattı.

-Finans piyasalarına zengin içerikli bir kaynak-

Anadolu Ajansı Finans Haberleri Terminali’nin, yurt içi ve yurt dışı piyasaları yakından takip ederek kullanıcılarına anlık verilere ulaşma imkanı sunarken, bu verileri uzman görüşleriyle yorumlayarak içeriğini daha da zenginleştirdiğini belirten Ali Bayaslan, Türkiye ve dünyadaki yaygın ağı sayesinde ekonomi ve finans haberlerinin yanı sıra Finans Haberleri Terminalini siyaset ve dış politika haberleriyle de destekleyebilen Anadolu Ajansı’nın, ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Asya piyasalarından alanının önde gelen isimleriyle de anlaşarak Terminale özel analizleri de kullanıcılarına sunacağını aktardı.

Bakan Şimşek de Türkiye'nin çok güçlü bir hikayesi olduğunu belirterek, bunu da sağlıklı bir şekilde, birinci elden AA'nın vermesi kadar doğal bir şey olamayacağını kaydetti.
''Hayırlı olsun, bu proje için hepinizi tebrik ediyorum'' diyen Şimşek, finans sektörünün hakikaten çok önemli bir sektör olduğunu söyledi.

Şimşek, ''Attığınız adımın hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Ülkemiz için eminim çok faydalı olacak'' dedi.

Mehmet Şimşek, şöyle devam etti:
''Bu proje ile eminim Türkiye gerçeğini, yeni Türkiye'yi, Türkiye'nin kendi bölgesinde ve dünyada artan siyasi, ekonomik etkinliğini siz yansıtma imkanı sağlayacaksınız ve Türkiye'ye katkı sağlayacaksınız. Türkiye finans sektöründe de iddialı. İstanbul'u önemli bir finans merkezi yapma projemiz, çok önemsediğimiz bir proje. Buna yönelik çok önemli adımlar atıldı. Bizim son dönemde Sayın Başbakan Yardımcımız Babacan ile benim açıkladığımız bir paket vardı. O pakette, İstanbul'da fon yönetiminin güçlendirilmesine yönelik çok önemli adımlar var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hükümetimiz çok önemli adımlar atıyor. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Özellikle trafik sorununu çözmeye ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik son 10 yılda önemli adımlar atıldı. Bu atacağımız adımlarla İstanbul'un yaşam kalitesi anlamında daha iyi bir noktaya götürmek amacımız. Bu nedenle bu yeni proje hakikaten bu vizyonu tamamlayıcı bir proje.''YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık