Ana Sayfa Siyaset BAYDEMİR: BİR VEKİL 900 LİRA İLE GEÇİNSİN BAKALIM

BAYDEMİR: BİR VEKİL 900 LİRA İLE GEÇİNSİN BAKALIM

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Adayı Osman Baydemir, merkez Haliliye İlçesi’nde bulunan toplu ulaşım merkezindeki şoförleri ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2015 Perşembe 07:06
BAYDEMİR: BİR VEKİL 900 LİRA İLE GEÇİNSİN BAKALIM

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Adayı Osman Baydemir, merkez Haliliye İlçesi’nde bulunan toplu ulaşım merkezindeki şoförleri ziyaret etti. Baydemir’e HDP Haliliye İlçe Eş Başkanı Mehmet Melik eşlik etti.

Şoförlerin sorunlarını dinleyen Baydemir, “Bir insandan başka bir insana bir çakıl taşı dahi atılmayan bir seçim olsun. 160 merkezde bürolarımız yakıldı ama kimseye bir çakıl taşı dahi atmadık. Urfa’da gittiğim bütün toplantılarda diyorum ki, kafamızı kırsalar da biz Halfeti’nin gülünü atacağız. Çünkü biz halkımızın iradesine güveniyoruz” dedi.

7 Haziran seçimlerinde kimsenin hileye başvurmamasını isteyen Baydemir, “Sandığa giren irade neyse, kimse hileye başvurmamalı, o iradeyi olduğu gibi kabul etmeli” diye konuştu. Baydemir ayrıca seçimlerde blok oy kullanılmasına engel olunmasını isterken, “Kimse başkasının oyunu kullanmamalı. Bu demokrasiye hakarettir” dedi.

Türkiye’de yaşayan 78 milyon insanın her şeyden önce barışa ihtiyacı olduğunu vurgulayan Osman Baydemir, seçim sonuçlarının kalıcı barış, demokrasi ve yeni anayasayı inşa edecek bir parlamentoyu oluşturması dileğinde bulundu.

‘Taşeron sistemi modern köle sistemidir’

Baydemir, taşeron sistemini de “modern köle sistemi” olarak tanımlayarak şöyle konuştu;

“Bir kadrolu kaptan arkadaşım 3000 lira maaş alacak, hizmet alımı arkadaşım 900 lira maaş alacak. Bu sömürüdür. Dolayısıyla taşeron sistemi ortadan kalkacak. Niye bunları ifade ediyorum, çünkü herkesin onurlu bir yaşam kurma hakkı var. Bu bir lütuf değil. Bu, siyasetin vebalidir. Bunu yapmakla mükellefiz biz. Bir parlamenter ayda 900 lira ile geçsin bakalım. Her birinizin en az 4 çocuğu var, ayda 900 lira ile nasıl okutacağız bu çocukları? Urfa’yı artık AKP’nin insafına bırakmayacağız. Urfa’yı AKP’nin insafına bırakmak demek, zulme teslim etmek demektir. Bugün itibariyle Urfa’da yürüttüğümüz çalışma, aslında Urfa halkına, Türkmenine, Arabına, Kürdüne bir özeleştiri çalışmasıdır. 13 yıl boyunca bu şehir güçlü bir muhalefetin çıkışına tanık olmadı. İnşallah bu defa güçlü bir muhalefeti çıkaracağız ve o güçlü muhalefet ile Urfa hakkına hukukuna kavuşacak. Urfalı 48 tane ile amele olarak gitmeyecek.”

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li vekil Tanal'dan şok iddia!

CHP'li vekil Tanal'dan şok iddia!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık