Ana Sayfa Siyaset BAYDEMİR: ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ AYDINLIK KILACAĞIZ

BAYDEMİR: ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ AYDINLIK KILACAĞIZ

HDP Urfa Milletvekili Adayı Osman Baydemir, Birecik’te halka hitap ederken, “Barajı aşarak, bütün farklılıkları parlamentoya taşıyarak çocukların geleceğini aydınlık kılacağız” dedi. Baydemir esnafın Regaip Kandili’ni kutlayarak gül verdi.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2015 Cuma 00:48
BAYDEMİR: ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ AYDINLIK KILACAĞIZ

HDP Urfa 1. Sıra milletvekili adayı Osman Baydemir, seçim çalışmaları kapsamında Birecik’e gitti. İlçe sınırında HDP Birecik İlçe Eş Başkanları Yusuf Yeşiltepe, Adile Arıcı ile DBP İlçe Eş Başkanları Hasan Yıldız ve Fetiye Kaya ile partililer karşıladı. Davut ve zurna ile karşılanan Baydemir daha sonra konvoyla Birecik’e geçti.

Burada “HDP 70-80 yıldır varlığı inkar edilen, dili kültürü kabul edilmeyen bu coğrafyanın kadim halklarının ortak çatısıdır. HDP çoğulculukta ittifaktır” dedi. “HDP bütün çocukların aydınlık yarınları içinde eşitçe yaşayabilecekleri bir geleceğin adıdır” diyen Baydemir, cezaevinde bulunan yoksulluktan, yoksunluktan dolayı boyacılık yapan, küçük yaşta çalıştırılan bütün çocuklara selam gönderdi. Baydemir, “Yoksulluk ve yoksunluktan dolayı 80 kişilik dersliklerde ders görmek zorunda kalan, kalem tutan ellere bir kez daha selam olsun. Daha okulun bitimine iki ay kala aileleri ile birlikte Türkiye’nin 48 iline amele olarak giden çocuklara binlerce kez selam olsun. Bütün çocuklara yaşamı bayram kılmak HDP olarak boynumuzun borcu olsun” şeklinde konuştu.

Bu zihniyetin sunduğu bayram yok

Baydemir şöyle devam etti: 2015 yılının sadece ilk üç ayında hastanelerde, sokaklarda, kamu ortamlarında 122 çocuk yaşamını yitirdi. Bir yandan böyle bir zihniyet, diğer yandan çocuklarını cezaevine koyan bir zihniyet, öte yandan 1 milyon çocuk çalıştırılmak zorunda bırakılıyor. Böyle bir zihniyetin çocuklara sunmuş olduğu bir bayram yok. Bayramları bayrak kılmak için her şeyden önce insanların özgür olması lazım. İnsanların barış içinde yaşamlarını sürdürmesi lazım.”

Baydemir, “Barajı aşarak, bütün farklılıkları parlamentoya taşıyarak çocukların geleceğini aydınlık kılacağız” diyerek bu seçimin yeni yaşamı inşa etmenin bir adımı olacağını söyledi.

Baydemir ve beraberindekiler daha sonra 23 Nisan bayramı dolayısıyla HDP yeni ilçe binası ve seçim irtibat bürosunun açılışını çocuklarla yaptı.

Ardından Birecik esnafını ziyaret eden Baydemir, esnafa karanfil vererek Regaip Kandili’ni kutladı.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-04-28 13:47:49Milliyetçi

    Ape Osman; Eski bir Ülkücü olarak geçen belediye seçimlerini oyumu sana verecektim, partinden dolayı vazgeçtim. Seni severim, dün geceki programda da konuşmalarından çok etkilendim, bu seçimde de sırf senin için oyumu partine verecektim ama bu defa da Dilek Öcalan filmi yaktı. Bu sadece benim görüşüm değil bilgin olsun. keşke o kadını listeye ya eklemeseydiniz ya da en son sıraya ekleseydiniz. Politikanız stratejiniz çok yanlış. Liste hazırlarken siyaset yapamamışsınız maalesef.

  • yorum2015-04-25 11:52:15Osman ŞENYAŞAR

    Birlik ve beraberlik için halkın refahı ve mutluluğu ,akan kanın ve göz yaşının durması için göstermiş olduğunuz mücadeleyi çok iyi biliyoruz. Bunun için size sonsuz başarılar diliyoruz Ape Osman

  • yorum2015-04-24 11:27:45devrimci

    helal başkan allah yar ve yardımcın olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star