Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYDEMİR: CUMHURİYET TARİHİNİN EN KARANLIK SEÇİMİYDİ(VİDEO)

BAYDEMİR: CUMHURİYET TARİHİNİN EN KARANLIK SEÇİMİYDİ(VİDEO)

Urfa'da seçimi kaybeden Osman Baydemir "Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimine tanıklık ettik" deyip oy verenlerden helallik istedi.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2014 Çarşamba 18:12
BAYDEMİR: CUMHURİYET TARİHİNİN EN KARANLIK SEÇİMİYDİ(VİDEO)

Seçim sonuçlarının en çok merak edildiği şehirlerden biri olan Urfa'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın iddialı adayı Osman Baydemir,Şanlıurfa'yı Ak Parti adayı Celalettin Güvenç'e kaptırdı. Baydemir, seçimden sonra konuya ilişkin ilk açıklamayı Twitter'dan yaptı.

BAYDEMİR, HELALLİK İSTEDİ

Barış Ve Demokrasi Partisi Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, Twitter hesabından Urfa halkına teşekkür ederek, "Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimine tanıklık ettik, maalesef seçim günü Urfa da karanlığa gömüldü, elektriği kestiler. Hırsızlar karanlık ortamlarda çalışırlar, halkın malını, kamunun malını çalanlar elbette oylarımızı da çalarlar ve çaldılar" diyerek halkın oylarını koruyamadıkları için helallik istedi.

İşte Osman Baydemir'in attığı o tweet'ler;

"65 gün süren kampanya dönemi boyunca bizleri evladı gibi bağrına basanUrfa halkına bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.

Kampanya dönemi boyunca temel hedefimiz seçimin demokrasi kültürüne katkı sunacak nezaket ortamında gerçekleşmesiydi.

Ruha'da seçimlerin Türkiye geneline nazaran demokratik nezaket içerisinde geçmesine katkımızın olduğuna inanıyoruz.

Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimine tanıklık ettik, maalesef seçim günüUrfa'da karanlığa gömüldü, elektriği kestiler.

Hırsızlar karanlık ortamlarda çalışırlar, halkın malını, kamunun malını çalanlar elbette oylarımızı da çalarlar ve çaldılar.

Urfamızın ilk seçimi olmadığı gibi son seçimi de olmayacaktır. Halkımızın haklı davasına kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz.

Urfa halkıyla birlikte; Urfa'nın hak ve hukukunun korunması, kalkınması, hak ettiği yere gelmesi için demokratik muhalefetimizi sürdüreceğiz.

Özellikle sosyal medyada Urfa'ya dair negatif algı yaratan söylemlerden ciddi rahatsızlık duyduğumu yüksek sesle ifade etmek isterim.

Urfa halkı üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır, maalesef biz Urfa halkının sandığa yansıyan iradesini koruyamadık.

Bize oy vermiş ya da vermemiş her Urfalıya teşekkür ediyorum. Özellikle bize oy verenlerin oylarını koruyamadığımız için helallik diliyorum.

Halil'ur Rahman şehrinin; Türkmenlerinden, Araplarından, Kürtlerinden, seydalarından, laiklerinden, gençler ve kadınlarından çok değer öğrendim.

Ala ayni ala rasi RUHA; Başım gözüm üstüne Urfa; Ser seremin ser çave min RIHA; Sere çımo mı ser Halil'ur Rahman."

 

Kaynak: www.haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star