Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset BAYDEMİR: MADEM BARAJI AŞAMIYORUZ. PANİĞİNİZ NİYE ?

BAYDEMİR: MADEM BARAJI AŞAMIYORUZ. PANİĞİNİZ NİYE ?

Urfa'nın Viranşehir ilçesinde ki mitingin ardından Ceylanpınar'da (Serêkani) düzenlenen mitinge katılan HDP Urfa Milletvekili adayları Osman Baydemir, Leyla Güven, Serhat Dicle Yüksel, İbrahim Ayhan ve Yağmur Akay burada binlerce kişi tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Mitingde konuşan Baydemir "‘Urfa'da an az 400 Bin oyla Nemrudilerin barajını yıkacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2015 Pazar 08:41
BAYDEMİR: MADEM BARAJI AŞAMIYORUZ. PANİĞİNİZ NİYE ?

İlçenin Yeni Mahallesinde bulunan Kapalı Semt Pazarı'nda yapılan mitingde yurttaşların yoğun ilgisi nedeniyle zaman zaman izdiham yaşanırken, alanı hınca hınç dolduran kitle sık sık ‘’Biji serok Apo", "Hırsız AKP", Bizler HDP bizler meclise"ve "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganları attı. Konuşmasına AKP politikalarının ülkeyi çıkmaz sokağa sürüklediğinin altını çizerek başlayan Baydemir " Dün kaçak saray sallanmış, bunun üzerine Kandilli rasathanesini arayan Erdoğan'ın 'Deprem mi oldu'  sorusuna,  Rasathane hayır HDP geliyor diyerek cevap vermiş" şeklinde konuşması dakikalarca alkışlandı.  AKP’lilerin her platformda "HDP barajı aşamaz" şeklinde ki konuşmalarını da değerlendiren Baydemir " HDP barajı aşamıyorsa, bu titrek haliniz, bu paniğiniz ne ? HDP'den başka kelime çıkmaz oldu ağzınızdan. Ama emin olun sizin de tahmin ettiğiniz gibi sizin korkulu rüyanız olacağız ve barajı aşacağız " dedi.

Leyla Güven : bizden korkuyorlar

Baydemir'in konuşmasının ardından " Biz 7 Haziran’da seçime giderken Barışı ve Demokrasiyi esas kılacağız" diyen HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan,  HDP çizgisinin tüm provokasyon ve baskılara rağmen faşizme tarihin en büyük derslerinden birini vereceğini belirtti. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde kadının yeri ve emeğine vurgu yapan Leyla Güven ise "Bizden korkuyorlar bunun için önce Paris’teki kadın yoldaşlarımızı katletmekle başladılar işe. Biz HDP olarak toplum ve erkek egemenliği adı altında kadınları sömüren yok eden anlayışlar karşı durduk, duracağız "  dedi.

DBP Ceylanpınar İlçe Eş başkanı Mustafa Simav 'ın  ‘"7 Haziran zaferi şimdiden kutlu olsun. Kazanmaya, fethetmeye ve saraylarını başlarına yıkmaya hazırız. 7 Haziranda sandıklardan çıkan sonuç, çetelerin, soyguncuların sonu olacaktır. Zaferimiz kutlu olsun" şeklinde ki konuşmasının ardından, Miting Koma Serêkaniyê müzik gurubunun müzikleri eşliğinde çekilen halaylarla sona erdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık