Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYDEMİR: O HALDE NİYE HALA İŞSİZLİK VAR?

BAYDEMİR: O HALDE NİYE HALA İŞSİZLİK VAR?

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Urfa Büyükşehir Belediye başkan adayı Osman Baydemir, BDP’ye üç aşiretin katılımı dolayısıyla düzenlenen törende “İttifakımız barışın ve özgürlüğün müjdesi olur inşallah” dedi. Baydemir, Başbakan’ın Urfa’ya 12 yılda 17.8 katrilyon harcandığı yönündeki konuşmasını “Bu para nereye harcandı? Niye hala işsizlik var?”diyerek eleştirdi.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2014 Cumartesi 22:13
BAYDEMİR: O HALDE NİYE HALA İŞSİZLİK VAR?

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Urfa Büyükşehir Belediye başkan adayı Osman Baydemir sabah erken saatlerde, Urfa Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti. Daha sonra Hal Derneği’ne geçen Baydemir, dernek başkanı Faruk Akbaş’la da görüştü. Ardından da esnafı ziyaret eden Baydemir, sabah kahvaltısını esnafla birlikte yaptı. Baydemir çıkışta da Hal Müdürü İ. Halil Özen’le görüştü.

Baydemir Sebze ve Meyve Hali’nde yaptığı konuşmada 30 Mart’ın nihai barışa giden yolun kapılarını aralayacağını belirterek, “Urfa ateşi nasıl su eylediyse aynı şekilde barışa da öyle can verecektir” dedi. Baydemir, “Halkın iradesi ne şekilde tecelli ederse başımızın üzerinde yeri vardır, kabulümüzdür” diyerek “Urfa halkı bizi bir evladı olarak gördü, bağrına bastı ve geleceğini, menfaatini bizde gördü” diye konuştu. “Urfamız inşallah yepyeni bir sayfa açıyor. Bizde Urfa halkına layık olacağız” diyen Baydemir, seçimin bir demokrasi karnavalı içinde geçmesi için çaba gösterdiklerini söyledi. Baydemir, “Rey (oy) hakkı bireyin hakkıdır. Birey sandık başına gitmeli reyini istediğine vermeli. Köyde ya da başka yerde kimsenin oyunu kullanmamalıyız, herkes kendi oyunu kullanmalı. Herkes kendi oyunu kendi kullanmalıdır” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star