Ana Sayfa Sağlık BAYDEMİR OSM’Yİ MECLİSE TAŞIDI

BAYDEMİR OSM’Yİ MECLİSE TAŞIDI

HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir, geçtiğimiz günlerde SGK ile ilişkisi kesilerek kapatılma aşamasına gelen OSM hastanesini meclise taşıdı.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2016 Çarşamba 05:21
BAYDEMİR OSM’Yİ MECLİSE TAŞIDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de bir konuşma yapan Milletvekili Baydemir, “Urfa'da var olan hastane, yatak ve hekim sayısı, malumunuz, ihtiyaca yanıt vermemektedir. Urfa ilimiz, AKP iktidarı döneminde sağlık sektöründe 78'nci sıraya geriletilmiştir.” Dedi.

Milletvekili Baydemir, “Sayın Bakan, Urfa'da 2008'den beri faaliyet gösteren, 7 ameliyathanesi, 55 polikliniği olan, 251 yatak kapasiteli ve 802 personelin çalıştırıldığı OSM Hastanesi, SGK'nın ilişkisi kesildiğinden bu yana âdeta kapatılma girişimiyle karşı karşıyadır. SGK'lı hastaların da ödeme yapmadan sağlık hizmeti alabildiği bu hastane, özellikle kanser tedavisi konusunda ve teşhisi konusunda önemli bir hastaneydi Urfa ilimiz için. Bahsi geçen hastanenin kapatılmasıyla oluşacak mağduriyetlerin giderilmesine dair Bakanlığınızın bir önlem tedbiri, bir önlem planı var mıdır? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sizin bilginiz dâhilinde mi bu hastanenin SGK'yla ilişkisini kesmiştir? Sayın Bakan, SGK'yla ilişkisi kesilen ve bundan dolayı kapatılan kaç tane hastane bulunmaktadır, daha kaç tane hastane kapatılacaktır? Sağlıktan ve özgürlükten tasarruf edilemez.” Diye konuştu.

YORUMLAR
  • yorum2016-02-25 18:48:59KEMAL

    FATİH BEY ADAM DEDİGİN TERÖRİST ELE BAŞLARINDAN BİRİ ADAM İŞİ GÜCÜ YOK OSM Mİ KALDI İŞİ ÖNCE KENDİ PİSLİGİNİ TEMİZLESİN SONRA MEMLEKET İŞİNE KARIŞŞIN HATTA KARIŞMASIN HER PİSLİGİN ALTINDAN BUNLAR ÇIKIYO MEMLEKETİME KARIŞMA KASINMA...

  • yorum2016-02-25 04:29:51FATİH YILDIZ

    URFA NIN SORUNUNDAN BAHSETMİŞ MİLETVEKİLİ BURDA BAZILARI BAZILARI UZAYDA YAŞIYOR GİBİ KAYITSIZ KALIYOR. KİŞİNEN NE SÖYLEDİGİNE DEĞİL İSMİNE BAKIP YORUM YAPIYOR.

  • yorum2016-02-24 08:30:04ağa

    konuşacak en son kişi sensin vekil efendi

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık