Ana Sayfa Türkiye BAYDEMİR: URFA 11 NİSAN KURTULUŞ RUHU İLE 11. SIRADAKİ HDP DİYECEK

BAYDEMİR: URFA 11 NİSAN KURTULUŞ RUHU İLE 11. SIRADAKİ HDP DİYECEK

HDP Urfa 1. Sıra Adayı Osman Baydemir ve 6. sıra adayı Yasin Batan, Buğday Pazarı ve Zahireciler Borsası’nı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2015 Cuma 14:49
BAYDEMİR: URFA 11 NİSAN KURTULUŞ RUHU İLE 11. SIRADAKİ HDP DİYECEK

HDP Urfa 1. Sıra Adayı Osman Baydemir ve 6. sıra adayı Yasin Batan, Buğday Pazarı ve Zahireciler Borsası’nı ziyaret etti. 7 Haziran seçimlerinin birkaç kişinin meclise girmesi seçiminden çıkıp, yüzyılı belirleyecek bir seçime dönüştüğünü söyleyen Baydemir, “Urfa 11 Nisan kurtuluş ruhu ile oy pusulasında 11. sıradaki HDP diyecektir inşallah” diye belirtti.

 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa 1. sıra Milletvekili Adayı Osman Baydemir ve 6. sırada yer alan Arap Aday Yasin Batan sabah saatlerinde ilk olarak İmam Keskin Buğday Pazarı’nı ziyaret ederek destek istedi. Vekil adaylarına HDP Eyyübiye İlçe Eşbaşkanı Hasan Dürbin de eşlik ederken, heyeti İmam Keskin Buğday Pazarı Dernek Başkanı Kemal Uflaz karşıladı.

 

Baydemir burada yaptığı konuşmada, Urfa’nın tarımsal üretimde Türkiye’de öncü illerden biri olduğunu vurguladı. Devamla şunları söyledi;

 

“Bize varlık içerisinde yokluğu yaşatıyorlar. Bunu bize yaşatanlar da bu sizin kaderinizdir, kaderinize razı olun diyorlar. İnsan eliyle yazılan yanlış ekonomik politikalar bizim kaderimiz değildir. Urfa buğdayın, pamuğun, arpanın, mercimeğin, hayvancılığın ana vatanıdır. Böylesine zengin bir coğrafya 48 tane ilin amele pazarı haline dönüştürülmüştür. İnsanlarımız kamyonlarla gönderiliyor. Buna bir dur demek zamanı gelmiştir. Öyle bir atmosferdeyiz ki, şimdi değilse ne zaman? Urfalı kardeşlerim sandık başına gittikleri zaman hem hakim olmalı, hem savcı olmalı hem de Urfa’nın avukatı olmalıdır.”

 

‘Bu seçim yüzyılı belirleyecek’

 

Daha sonra Zahireciler Borsası’na geçen Baydemir ve Batan Zahireciler Borsası Başkanı Ali Yücetepe tarafından karşılandılar. Yoğun ilgi ile karşılaşan adaylar, borsa esnafı ile sohbet ettiler.

 

Akçakaleli olduğunu söyleyen bir esnafın “Hepimiz sana destek vereceğiz. Bizi görün, perişan etti bizi” şeklindeki sözlerine Baydemir cevaben şunları söyledi;

 

 “Bu seçim artık birkaç parlamenterin seçileceği bir seçim olmaktan çıkmış, gelecek yüz yılın sulh içerisinde şekillenip şekillenmeyeceğinin seçimine dönüşmüştür. Bu konuda Urfa halkından beklentimiz çok ama çok büyüktür. Urfa, Nemrudi baraj uygulamasını ortadan kaldıracak yürüyüşe inşallah öncülük edecektir.”

Adalet duygusunun sarsıldığını ifade eden Baydemir, “Maalesef bu hükümet adaletin mayasını bozmuştur. Hükümetin adalet terazisini düzeltecek olan da yine Urfa halkının kendisidir. Hırsızlığın had safhada olduğu bu düzene artık dur demek gerekiyor. Bu barışa, kardeşliğe, özgürlüğe, eşitliğe götürecek olan bir maratondur” diye konuştu.

 

Batan: Kardeşliğimizi pekiştirelim

 

HDP 6. sıra Milletvekili Adayı Yasin Batan ise, “Biz Arabıyla Kürdüyle hep kardeşçe bir arada yaşadık. Ben bir Arap olarak bu ayrımı hiçbir zaman görmedim. 7 Haziran’da bu kardeşliği pekiştirelim” dedi.

Zahireciler Borsası’ndan ayrılan HDP’liler yolda karşılaştıkları ve kilit taşı döşeyen belediye işçilerine yardım ettiler. İşçilerle bir süre sohbet eden Baydemir, “Bu şehir zengin bir şehir. Ama maalesef emek sömürülüyor bu şehirde. Urfa halkı 7 Haziran’da bir bütün olarak kendisine yapılan bu haksızlığı ortadan kaldıracaktır. Urfa 11 Nisan kurtuluş ruhu ile oy pusulasındaki 11. sıradaki HDP diyecektir inşallah” diye belirtti.

Adaylar ve beraberindekiler daha sonra Eyüp Peygamber Makamı’nda Cuman Namazı kıldı.

 

 

 

 

YORUMLAR
  • yorum2015-04-18 11:59:25ibrahim fırat

    sayın bayemir beledie sözleşme yapadı daha işçilerle onu neden gündeme getirmiyosunuz..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık