Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYDEMİR: URFA RABBİN BİR LÜTFUDUR

BAYDEMİR: URFA RABBİN BİR LÜTFUDUR

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Urfa Büyükşehir Belediye eş başkan adayı Osman Baydemir seçim çalışmaları kapsamında Eyyübiye’ye bağlı Sigorta Akabe mahallesindeki mitingde havai fişeklerle karşılandı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2014 Pazartesi 05:43
BAYDEMİR: URFA RABBİN BİR LÜTFUDUR

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Urfa Büyükşehir Belediye eş başkan adayları Osman Baydemir ve Leyla Akça, Eyyübiye Belediye Eş Başkan adayları Şükrü Turgut.HedibeÖtünç’ün de katılımlarıyla Sigorta Akabe mahallesinde gerçekleşen mitinge ilgi yoğundu. Konuşması sık sık “Urfa sizinle gurur duyuyor” ve “Ape Osman” sloganlarıyla kesilen Osman Baydemirilgi, destek ve coşkularından dolayı teşekkür ederek, barış ve kardeşlik temennilerini dile getirdi. Baydemir, “Ortadoğu halklarına kardeşlik, eşitlik ve özgürlük için bir arada yaşama için bir kez daha fırsatlar sunuluyor. Herkesin kendi diliyle kimliğiyle inancıyla saygı gördüğü hizmet gördüğü kardeşlik hukukunun inşa edildiği günlerden geçiyoruz. Eşitliğin, kardeşliğin barışın esas mimarları sizlersiniz. Bizler esas bu mücadele var isek sesimiz, gücümüz sırtımız halkımız olduğu için varız. Rabbime şükürler olsun ki sizin gibi onurlu bir halkın evlatlarıyız bu bizim en değerli hazinemizdir” dedi.

URFA RABBİN BİR LÜTFUDUR

Baydemir Urfa’nın potansiyelinin yüksek olduğunu ve hak etmediği yerde olduğunu belirterek “ Halil-ü rahman şehri, tarıma elverişli topraklarıyla, güneşiyle, suyuyla Rabbin bir lütfu olan topraklardır. Öyle ki nüfusumuzdan 450 bin insanımız mevsimlik işçi olarak Karadeniz’e, Çukurova’ya bağa bahçeye gitmek zorunda kalıyor. Bu kadar zengin bir coğrafyaya sahip olup başkasına ırgatlık yapan başka bir halk yoktur. Bu Urfa’ya biçilen yoksulluk kefenini Allah’ın izniyle 31 Mart’ta hep birlikte yırtacağız. Fakirliği, yoksulluğu artık kabul etmeyeceğiz. Artık yoksulluk bizim kaderimiz değildir. Sizin desteğinizle dayanışmanızla Urfa yeni bir sayfa açacak. Nasıl ki Urfa halkı nemruda karşı Hz İbrahim’e sahip çıktıysa, Urfa nasıl ki ateşi su eylediyse Nemrudilere bir kez daha yol gösterecek” ifade etti.

Yepyeni bir ekip oluşturmanın vakti geldi

Baydemir Urfa’nın artık değişime hazır olduğunu ve yenilikleri hak ettiğini dile getirerek “ Yepyeni bir ekip oluşturmanın vakti geldi. Urfa’nın merkezinin bugüne kadar şans tanımadığı tek bir ekip kaldı. O da barış ve demokrasinin ekibidir. Bütün Urfa halkı müsterih olsun ki BDP’ye verilecek her bir oy barışa verilecek oydur” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık