Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYDEMİR URFA VALİSİ İLE SANDIK GÜVENLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ

BAYDEMİR URFA VALİSİ İLE SANDIK GÜVENLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ

Urfa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret eden BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir ve BDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, sandık güvenliği, seçim esnasında elektriklerin kesilmemesi ve seçimin güvenli bir ortamda geçmesi konularında görüş alışverişinde bulundular.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2014 Cuma 13:08
BAYDEMİR URFA VALİSİ İLE SANDIK GÜVENLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ

Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir ve BDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Urfa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. Vali Küçük’ün makamında gerçekleşen ziyarette Baydemir, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin güvenli ve sağlıklı bir ortamda geçmesinin önemine vurgu yaptı.

Urfa’da yürütülen seçim çalışmalarının Türkiye’ye örnek olabilecek bir siyasi olgunluk içerisinde geçtiğini ifade eden Baydemir, bu olgunluk ve hoşgörünün sandığa da yansıması ve sayım işlemleri tamamlanıncaya kadar devam etmesi temennisinde bulundu.

BDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, kentte sık yaşanan elektrik kesintilerinin gerek oy kullanma, gerekse oyların sayımı esnasında yaşanmaması gerektiğine dikkat çekerek, her vatandaşın sadece kendi adına oy kullanması ve kimsenin kimse yerine oy kullanmaması için gerekli önlemlerin alınmasının önemli olduğunu belirtti. 70 yaşındaki bazı vatandaşların bugüne kadar sandığa gitmemelerinin ve bugüne kadar yerlerine hep birilerinin oy kullanmasının bu şehrin bir gerçeği olduğunu dile getiren Ayhan, seçim sonuçları açıklandıktan sonra sevincin silah patlatılarak değil, coşkuyla ve barışçıl bir havada yaşanması gerektiğini söyledi.

Ayhan, kimi ilçe ve köylerde vatandaşların güvenlik kaygısı nedeniyle sandığa gidemediklerini aktardığı konuşmasında, vatandaşın güven içerisinde sandığa gitmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini dile getirdi.

Sayım sonrası hiçbir partinin sevincinin başka bir partiliyi üzmemesi gerektiğini söyleyen Osman Baydemir, “Sevincimiz başkalarını üzmemeli, başkalarına zarar vermemelidir. Sevincimizi olgunluk içerisinde yaşayacağız” dedi.

Ardından konuşan Urfa Valisi Küçük de, seçimin güvenli bir ortamda geçmesi için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Küçük, kamunun tüm siyasi partilere eşit mesafede olacağını ve seçim güvenliğini ve kamunun objektifliğinin devlet ahlakının gereği olduğunu ifade etti.

Müşahitlerin sandığa sahip çıkmaları gerektiğini dile getiren Vali Küçük, oy kullanma veya sayım esnasında yaşanabilecek sıkıntıların kolluk güçlerine bildirilmesini istedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star