Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYDEMİR: URFA’DA AKP POLİTİKALARINA AYNA TUTTUK

BAYDEMİR: URFA’DA AKP POLİTİKALARINA AYNA TUTTUK

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir, Merkez Haliliye İlçesi’ne bağlı Bakımlı ve Payamlı köyleri ile Siverek’e bağlı Dar Köyü’nde düzenlenen mitinglerinde Urfa’daki AKP politikalarına ayna tuttuklarını söyledi

Giriş Tarihi: 24 Mart 2014 Pazartesi 15:32
BAYDEMİR: URFA’DA AKP POLİTİKALARINA AYNA TUTTUK

Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir, merkez Haliliye İlçesi’ne bağlı Bakımlı Köyü’nde düzenlenen mitinge katıldı. Mitinge Haliliye İlçesi eşbaşkan adayları Bekir Benek ve Sema Aişeoğlu’nunyanı sıra, il ve ilçe teşkilatından temsilciler katıldı.

Mitingde konuşan BDP Haliliye İlçesi Eşbaşkan Adayı Bekir Benek, 90 yıldır halkın genel olarak geri bıraktırıldığını, ancak asıl geri bıraktırılan ve ihmale uğrayanın köyler olduğunu söyledi. “30 Mart’ta ya bu haramilerin saltanatına devam diyeceğiz, ya da tamam diyeceğiz” şeklinde konuşan Benek, devamla şunları söyledi:

“Artık valilik ile işiniz yok, artık hükümetiniz belediyeniz olacaktır. Nasıl Urfa Ankara’dan yönetilemezse, köyler de Urfa merkezden yönetilemez. Biz daha iyi hizmet verebilmek için birkaç yerde belediye şubeleri oluşturacağız. Belediye size her zamankinden daha yakın olacak.”

Daha sonra konuşan Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir, “90 yıldır böylesi bir dayanışma ve ittifaka hasrettik” dedi. Miting alanının uzağında bekleyen kadınlara seslenen Baydemir, kadınların kitlenin önüne gelmelerini istedi. Ardından ezan okunmaya başladığı için konuşmasına ara veren Baydemir, ezan bitiminde konuşmasına başlarken, “Ezan her zaman doğrunun üzerine okunur” dedi.

‘90 yıldır yaralarımızı sarmadılar’

BDP’nin yerel yönetim anlayışında hırsızlık ve ranta yer olmadığını vurgulayan Osman Baydemir, şunları dile getirdi:

“Biz Urfa’da AKP politikalarına ayna tuttuk. AKP’nin Urfa’ya yaptığını söylediği yatırımların, İstanbul’da bir tek projenin neredeyse yarısı kadar olduğunu ortaya çıkardık.”

Aydınlık bir gelecek için ihtiyaç duyulan tek şeyin birlik ve ittifak olduğunun altını çizen Baydemir, “Biz kendi yaralarımızı kendi ellerimizle sarmazsak, bunlar 90 yıldır bizim yaralarımızı sarmadılar, sarmayacaklar” diye konuştu.

Köylere sağlık hizmeti götüreceğiz

Baydemir, eli ve çıplak ayağı yara bere içinde olan küçük bir çocuğa işaret ederek, “Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri köy köy dolaşacaklar. Burada bir çocuk var. Allah şifa versin ayakları yara bere içinde. Sağlık ekiplerimiz doğan her çocuğu kontrol edip ilk müdahaleyi yapacaklar. Köylerin sağlık hizmetine ulaşması için çaba göstereceğiz” dedi.

Baydemir’den çocuklarınız okutun çağrısı

Bütün çabalarının çocuklar için olduğunu söyleyen Baydemir, Bakımlı köylülerine çocuklar arasında kız veya erkek ayrımı yapmamaları çağrısında bulundu. Osman Baydemir, “Kadın-erkek ayrımı yapmayın. Kız ve erkek çocuklarınızı okula gönderin. Bize mimar, mühendis, öğretmen lazım” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık