Ana Sayfa Urfa Haberleri Bayram Dönüşü Otobüslerde Yer Kalmadı.

Bayram Dönüşü Otobüslerde Yer Kalmadı.

Hafta sonu tatili ile birlikte 5 güne çıkan Kurban Bayramı tatili dönüşü vatandaşlar şehirler arası otobüslerde yer bulmakta sorunlar yaşadı.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2011 Çarşamba 21:37
Bayram Dönüşü Otobüslerde Yer Kalmadı.
Şanlıurfa'da kurban bayramı tatilinden dönenen vatandaşlar şanlıurfa otobüs terminalinde yığılmalara sebep olurken, firmalar ek seferler koyarak yoğunluğu önlemeye çalışıyor.
5 gün olan resmi tatilin sona ermesiyle vatandaşlar, şanlıurfa'dan dönüş yolculuğuna başladı. Bayramı memleketlerinde geçiren vatandaşlar, otobüs terminalini hınca hınç doldurdu. Yaşanan bu bayram telaşında en çok yüzü gülen otobüs firmaları oldu.

Otobüs firmaları, vatandaşların taleplerini mevcut seferlerle karşılamaya çalışıyor. Terminale her dakika bir otobüs girip çıkıyor. Otobüs seferlerinin sayısını artırarak müşterilerin talebini karşılamaya çalışan firma yetkilileri, özellikle Türkiye geneline yoğunluğun çok olduğunu vurguladı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa seferlerinin günler öncesinden dolduğunu kaydeden firma yetkilileri, "Otobüslerimiz tamamen doldu. Terminal hareketli günlerini yaşıyor. Yarın perşembe günü kurban bayramı tatili bitiyor. Günler evvel biletlerini alanlar rahat ediyor. Biletlerini yeni almaya çalışanlar epey zorlanabilir. Ek seferler yapmamıza rağmen vatandaşın talebi karşılanamıyor" diye belirtiler.

Bilet bulmakta zorlanan vatandaşlar teker teker otobüs firmalarını gezerek boş yer ve ek sefer olup olmadığını soruyor.
(Urfa Haber - ÖZEL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık