Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYRAMDA SEBZESİZ KALMAYIN

BAYRAMDA SEBZESİZ KALMAYIN

Şanlıurfa Hal Pazarı Esnafı aldığı ortak kararla Şeker Bayramı süresince 6 gün tatlil yapacak, sebze halinde iş yerleri kapalı olacak.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2016 Salı 05:24
BAYRAMDA SEBZESİZ KALMAYIN

Şanlıurfa Hal Pazarı Esnafı aldığı ortak kararla Şeker Bayramı süresince 6 gün tatlil yapacak, sebze halinde iş yerleri kapalı olacak.

Bayramda sebzesiz kalmak istemeyen vatandaşlar, en geç bayram arefesi öncesinde haftalık sebze alış verişini yapmak zorunda kalacak.

Vatandaşlar hal esnafının aldığı bu kararı halkı sıkıntıya sokacağını söyleyerek, hal esnafının bu kararı halkı cezalandırmak, fiyatları yükseltmek yönünde bir adım olarak algıladıklarını söyledi.

Market, manav sahipleride bunun sebze talebinin artacağını, sebzelerinin az olmasından dolayı direkt fiyatlara yansıyacağını kendilerini vatandaşlarla kendilerini karşı karşıya getireceğini söyledi.

Üreticiler ise, günlük toplanan ürünlerin tarlada kalacağını, çoğunun tüketiciye ulaşmadan bu nedenle bozulacağını iddia ederek, hal esnafını eleştirdi.

 

Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı (ŞASEMKOM) Faruk Akbaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada, esnaftan gelen talep üzerine bu durumu oylamaya sunduklarını hal pazarında bulunan 180 esnafın oy kullandığını 167 evet oyuna karşılık 13 hayır sonucunda esnafın 6 gün süresince iş yerlerini açmayacakları kararı çıktığını söyledi.

Akbaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise:

"Saygıdeğer Şanlıurfalı hemşehrilerimiz.bizler hal esnafı olarak,yılın 12 ayı yağmur,çamur,soğuk,sıcak,demeden halkımızın sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak için,gurbet elde,kamyon başında,tarlalarda,çile ve sıkıntı içinde Urfa'mızın sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak için,çaba sarfediyoruz.Hergün sabah 03 00 da evden çıkıp,hal pazarına gideriz.sektörün şartlarından dolayı,esnafımızın ailece tatil yapabilme şansıda yoktur.bu yıl ortaklaşa aldığımız karar gereğince,bayram tatilini 6 gün yaptık'ki,esnafımız dinlenme şansını bulabilsin.bu kararımızı da kamuoyuyla paylaşıyoruz ki vatandaşlarımız önceden ihtiyacını temin etsinler.arefe günü olan pazartesi,halpazarı açık olacak,bir hafta sonraki pazartesiye kadar kapalı olacaktır.anlayışla karşılayacağınızı umar saygılar sunarız..ŞASEMKOM YÖNETİM KURULU..." 

Hal pazarı esnafına daha sonra oylama sonucu sms mesajı ile bildirildi.

Yetkiler ise vatandaşların Ramazan Bayramında mağdur olmamaları için en geç arfe günü pazar alışverişlerini yapmaları gerektiğini söylediler.

 

 

YORUMLAR
  • yorum2016-06-28 13:55:09MİR

    BAŞKAN BU KONUDADA Bİ DANIŞMAN ATA YOKSA AÇ KALACAZ VAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VAY

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık