Ana Sayfa Türkiye Bayramlaşma Kayıtları Başlıyor

Bayramlaşma Kayıtları Başlıyor

Akçakale’de, bu yıl ramazan Bayramda Suriye’de akrabaları bulunan vatandaşların yatılı bayramlaşma kayıtları 4 Temmuz pazartesi günü başlayacağı bildirildi

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2011 Cuma 15:35
Bayramlaşma Kayıtları Başlıyor
(GAPHA)-Bu yıl Ramazan bayramında Suriye Arap cumhuriyetinde bulunan akrabalarıyla 48 saat süre ile bayramlaşmak isteyen vatandaşların kayıt işlemleri 4–18 Temmuz günleri arasında başlayacağı bildirildi.   Ramazan bayramı sebebiyle Şanlıurfa il ve ilçelerinde oturan ve yurt dışına çıkmasına engel hal bulunmayan vatandaşlar idari mektupla 48 saat süreyle Suriye Arap cumhuriyeti Rakka ilindeki akrabalarının bayramlaşma amacı ile ziyaret etmek isteyenlerin Ramazan bayramında ileride belirlenecek bir zamanda Akçakale hudut kapısından geçişleri sağlanacaktır. Müracaat etmek isteyen vatandaşların şu evrakları hazırlamaları gereklidir.

 1-ikametgâh ilmühaberi(aile reisleri için muhtarlıktan onaylı)

2-Nüfus cüzdanı fotokopisi (ziyarete gidecek olan tüm aile fertleri için)

3-Bayramlaşmaya gidecek ailenin her ferdinin (son 6 ay içerisinde çekilmiş arkasına ait olduğu şahsın adı soyadı yazılmış ve zarf içerisinde konulmuş renkli2 adet vesikalık fotoğraf)

4-ziyaret edilecek kişinin adı soyadı, ana ve baba adı, dogum tarihi, açık ve tam adresini belirten müracaat dilekçesi(il, ilçe, mahalle, cadde, sokak, kapı numarası varsa telefon no) Yukarıda yazılı belgeler yarım kapak dosyaya konularak bizzat aile reisleri tarafından 04 Temmuz 2011 tarihinden itibaren en geç 18 Temmuz 2011 tarihinde mesai bitimine kadar Akçakale ilçe halk kütüphanesi müdürlüğüne ait binadaki kayıt kabul bürosuna müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla veya ikinci şahıslar aracılığıyla yapılacak ve belirtilen tarihler dışında yapılacak olan başvurular ile rakka ili sınırları dışına yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular 19 Temmuz 2011- 20 Temmuz 2011tarihleri arasında kaymakamlıkça kurulacak bir komisyon tarafından değerlendirilerek 10.000 kişiyi geçmeyecek şekilde sınırlandırılacak yurtdışına çıkış tahdidi bulunanlara idari mektup verilmeyecektir.

Bayramlaşma esnasında geçişler gümrük kapısından yapılacağından hediyelik eşya geçişi gümrük mevzuatına göre yapılacaktır.

Bu uygulama esnasında yanlış beyan ve gerçeğe aykırı belge düzenleyenler ve ibraz edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star