Ana Sayfa Güncel Baysal Üstü Kapalı Tehdit Etti

Baysal Üstü Kapalı Tehdit Etti

OSM'nin kurucularından olan ve yurt dışına İbrahim Halil Baysal sosyal medya hesabından kayyımlara ve hastane hakkında yazanlarla hukuk zemininde mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2016 Perşembe 13:50
Baysal Üstü Kapalı Tehdit Etti

Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen ve Paralel Yapı Operasyonlarında sözleşmesi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından feshedilen OSM Ortadoğu Hastanesi Eski Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Baysal sosyal medya hesabından kendisini savundu ve hem kendisi hakkında hem de hastane hakkında çıkanlarla ilgili söylemlere sert tepki gösterdi.
Yaşananlara hukuk zemininde mücadele edeceklerini dile getiren Baysal, "Kayyım ve yargı üzerinden çiklet parasına kamuya kiralamayı hayal edenler ile hukuk zemininde mücadeleye devam edilecektir. Hastaneyi kapatan zihniyet özel sektöre kiralamaya engel olmuş ve satın almak isteyenler tehdit edilerek vazgeçirilmiştir. Bireysel olarak çok hatası ve günahı olan biri olabilirim ama hastane olarak hesabını veremeyeceğimiz bir kuruş yoktur. Urfa'da hastane olarak her hayırlı etkinliğin sponsoru olduk. Neden o zaman el üstünde tutulduk. Birileri istedi diye terörist mi olduk. Kayyım ve diğerlerinin hallerine üzülüyorum. Çok geçmeden "biz ettik siz etmeyin."diyecekler. İyi ki ahiret var ve Allah'ın adaleti var" dedi.

'KENDİ PARAMIZI GÖTÜRECEK KADAR ALÇAK DEĞİLİZ'
"Urfa'da hakkımızda yazı yazanlar çizenler sizleri Allah'ın dergahına havale ediyorum" diyen Baysal, "Ama bilin hukuk bir gün gelecek ve hesaplaşacağız. Adaletin ve hukukun olmadığı bir yerde zalimin işini kolaylaştırmamak için Urfa'da değiliz. Ne off shore hesabimiz ne de haram paramız var. Aleyhimizde kamuoyunda çirkin bir algı organize edilmektedir. Hayatını Urfa'ya hizmet olarak adayan bizler çalışmaya devam edeceğiz.
Buna rağmen paranın yurtdışına götürüldüğü iftirası insafsızlık ve densizliktir. Kendi paramızı götürecek kadar alçak değiliz. Bir tek belge ve bilgi gösteremezler. Ticari ilişkiler çerçevesinde kredi alıp borç olarak verdiğimizin tüm kayıt ve bilgileri vardır.

'TÜM SÖYLENENLER İFTİRA VE YALANDIR'
OSM'nin paralel safsatası ve algısıyla kapatıldığına değinen Baysal şunları kaydetti: "Bizim kim olduğumuzu herkes bilir. Asla OSM'nin bir kuruşu bir yere gitmiş değildir. Tüm söylenenler iftira ve yalandır. Yüzde 6-8 kar marjlari ile çalışıp esasında kamu hizmeti üreten hastane hezeyanlara kurban edilmiştir. Çok cüzi fark ücretleri ile Urfa'da sunulmayan hizmetler halka arz edilmiştir. OSM yolsuzluk nedeniyle kapanmamıştır. Paralel safsatası ve algısı ile kapatılmıştır. OSM Urfa'nın yatırımıdır ama sahip çıkılmamıştır. Zaman zaman 'Bu özel hastaneler kapanmamalıydı. Yöneticilerinin cezası neyse verilmeliydi' gibi söylemleri okuyorum. Herkes iyi bilmeli ki; Urfa'da sağlık alanında ciddi sıkıntıların olduğu haberleri her gün gündem olmaktadır. Özel hastanelerin kapanmasının bunda etkisi kesindir."

 

Kaynak: Gazete İpekyol

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star