Ana Sayfa Siyaset BBP Ceylanpınar İlçe Kongresi Yapıldı.

BBP Ceylanpınar İlçe Kongresi Yapıldı.

Büyük Birlik Partisi Ceylanpınar İlçe Teşklatı tarafından gerçekleştirilen kongrede İbrahim Başkurt yeniden BBP İlçe Başkanlığına seçildi.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2012 Pazartesi 00:52
BBP Ceylanpınar İlçe Kongresi Yapıldı.

Büyük Birlik Partisi Ceylanpınar İlçe Teşklatı tarafından, Ceylanpınar ilçesinde gerçekleştirilen kongrede 66 delegeden 41 delegenin oyunu alan İbrahim Başkurt yeniden BBP Ceylanpınar İlçe Başkanı oldu.

Kongre öncesinde bir konuşma yapan Başkurt Ceylanpınar TİGEM'de yaşanan işçi alımları ile ilgili konularada değindi.

İşte İbrahim Başkurt'un kongrede yaptığı konuşmanın tam metni:

"Değerli dava arkadaşlarım ve kıymetli basın mensupları.öncelikle hepinize hoş geldiniz diyor kongremizin milletimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.yapacağımız bu kongrenin ilçemizde büyük birlik partisi adına bir dönüm noktası teşkil edeceğine inanıyorum. Başta rahmetli ebedi liderimiz şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahsında cümle şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Onun biz Alperenlere bıraktığı davası ve emaneti emin ellerdedir. BBP kurulduğu ilk günden beri ilkeli ve millet merkezli siyaset yaparak dik duruşu ile sadece ülkemiz de değil Türk İslam coğrafyasında da adından söz ettiren ve milletin kalbinde yer edinen bir siyasi harekettir. Türk milletinin, varlık sebeplerini kavramamış, ideal ve ülkülerine vakıf olamamış Türk-İslam tarihinden bihaber, bu coğrafyada yaşanan tarihi ve siyasi olayları analiz edemeyen, iç ve dış tehdit ve eylemlere karşı iradeli bir duruş sergileyemeyen idarecilerin varlığı Türk milletini sıkıntıya sokmaktadır. Onun için gücünü tarihinden, imanından, bilgisinden alan, yüksek seciyeli sağlam karakterli güvenilir devlet adamlarına ihtiyacımız vardır. Türk milletinin tarihine mührünü vuracak, devletin yönetiminde her alanda sivrilmiş şahsiyetlerin yetişeceği en önemli camialardan birisi BBP camiasıdır.

Bizim inandığımız dava Hz. Allahın, Hz. Peygamberin, yüce Türk milletinin hatta ümmetin davasıdır. Bu yüzdendir ki fikri ve ruhi heyecanımızı kaybetmeden bu kutsal dava için azim ve kararlıkla çalışmaya devam edeceğiz. Hiçbir engelleme ve gölgeleme faaliyeti, BBP kervanını, Alperenlerin kervanını, Türk-İslam ülkücülerinin kervanını durduramayacaktır.

Bu vatanın kıymetini yedi düvele karşı on bir cephede ayağı yalın, elleri nasırlı ve kıt imkânlarla yüreği iman dolu vatanseverlerin ne zorluklarla kazandıklarını bilmeyenler, babasından kalan mirasın zerresini kardeşine bile vermeye razı olmayanlar şehit, kanları ile sulanmış bu mübarek toprakları evlek evlek, dekar dekar verilmesine göz yumabiliyorlar, Bu durum karşısında sessiz kalabiliyorlar. Bunun yegâne sebebi iman zafiyeti ve milli şuur eksikliğidir.
Değerli basın mensupları, Suriye üzerinden verilen küresel güçlerin bölgesel güç odaklı mücadelelerinin iyiden iyiye kızıştığı şu günlerde barış mümkün gözükmemektedir. Ortadoğu’da barış ve huzuru kimlerin bozduğu ortaya konur ve bu konuda mutabakat sağlanabilirse Ortadoğu barışı için en güçlü adım atılmış olur. Bizler Suriyede ki gelişmelerden en çok etkilenen bir bölgede yaşamaktayız. İlçemize düşen havan mermileri hayati varlılığımızı tehlikeye düşürmekte ve günlük yaşamımızı olumsuz etkilemektedir. Bir an önce bu savaşın bitirilmesini istiyoruz.
Değerli dava arkadaşlarım, kıymetli basın mensupları İlçemizde TİGEM tarım işletmeleri genel müdürlüğü 135 kişilik işçi alımı yapacak ve yapılacak işçi alımlarında beden işçisi için KPSS puanı ve lise mezunu şartı isteniyor. Oysa ki TİGEM de yıllardır çalışan taşeron işçilerimiz var. Yazın kavurucu sıcağını kışın soğuğunu ve çamurunu yiyen kardeşlerimiz bu alımlardan faydalansın istiyoruz. Ama görüyoruz ki bu yapılacak işçi alımlarına iktidar partisi kendi elemanlarını almak için bu şartları öne sürmektedir. İlçede alınacak Taşören işçisi dahi iktidar partisi tarafından belirleniyor.

Değerli basın mensupları 12.10.2012 tarihinde İŞKUR il müdürü hakkında suç duyurusunda bulunduk ve 10.10.2012 tarihinde askıya çıkarılan 721 kişilik listeyi iptal ettirdik ve noter huzurunda ve milletin gözü önünde adil bir şekilde kura çekimi yapıldı buda bizim yaptığımız mücadele sonucu oldu ama ne hikmetse basına hiç yansımadı. Burdan ilan ediyorum ki ilçemizde meydana gelen ve milletimizin aleyhine olacak gelişmelerin BBP olarak takipçisi olacağız.
Değerli basın mensupları, değerli dava arkadaşlarım. Yapılan 2.olağan Kongremizin ilçemize ve memleketimize hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz eder, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım…" dedi

 

 

Urfa Haber - ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star